CD Projekt RED tworzy megaprodukcję opartą o świat Cyberpunk

Notowany na warszawskiej giełdzie producent i dystrybutor gier zdradził pierwsze szczegóły dotyczące swojej nowej produkcji. Spółka wspólnie z legendą gier RPG, czyli Mikiem Pondsmithem, tworzy grę wideo mającą konkurować z największymi światowymi hitami.

Nowy projekt studia CD Projekt RED to nieliniowa, rozbudowana gra osadzona w futurystycznym świecie. Gracze będą odkrywali mroczne uniwersum wcielając się w postać należącą do wybranej przez siebie klasy. Stworzonemu bohaterowi będzie można dodatkowo zmodyfikować ciało, wyposażyć go w cybernetyczne implanty oraz różnorodne bronie.

Przy swoim najnowszym projekcie CD Projekt RED będzie ściśle współpracował z twórcą uniwersum Cyberpunk – Mike’m Pondsmithem, który spędził wiele godzin omawiając swoją wizję gry z programistami, artystami i projektantami studia CD Projekt RED. Podpisując umowę licencyjną z kultowym autorem polska spółka uzyskała również prawo do posługiwania się w swoich produkcjach marką Cyberpunk®, która jest rozpoznawalna przez graczy na całym świecie.

„Jestem bardzo podekscytowany możliwością pracy z ludźmi odpowiedzialnymi za gry w świecie Wiedźmina. Uważam, że w przypadku podejścia do gier RPG mamy z CD Projekt RED ten sam zestaw bazowych wartości. Wiem, że potrafią zrobić świetną grę o rozbudowanej fabule w świecie Cyberpunku i nie mogę się doczekać, żeby w nią zagrać” – mówi Mike Pondsmith.

O ogromnym potencjale powstającej produkcji przekonane są również władze spółki CD Projekt RED. – Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy pracę nad nową serią gier, która podobnie jak Wiedźmin ma szanse stać się światowym hitem – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

– Nowy tytuł będzie osadzony w świecie Cyberpunk, który jest zupełnie inny od znanego graczom wiedźmińskiego świata fantasy. Dzięki temu liczymy, że po nową grę sięgną nie tylko nasi dotychczasowi fani, ale i rzesza nowych graczy – dodaje Kiciński.

Mike Pondsmith, twórca papierowych gier fabularnych osadzonych w świecie Cyberpunk, to najwyższej klasy projektant RPGów. Na podstawie stworzonego przez Podsmitha systemu Cyberpunk® powstało do tej pory wiele produktów m.in. gra karciana autorstwa Richarda Garriotta (twórca hitu Magic: The Gathering), powieści, biżuteria, a nawet ubrania. Siedemdziesiąt procent fanów Cyberpunk® pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. System został przetłumaczony na 9 języków i sprzedaje się do dzisiaj nieprzerwanie od 1988 r., a liczba graczy jest szacowana na ponad 5 mln osób na całym świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu