Przejdź do treści

Apartamenty Piaskowa ukończone

Spółka Azysa Polska zakończyła budowę Apartamentów Piaskowa. Usytuowana w ścisłym centrum Wrocławia inwestycja otrzymała pozwolenie na użytkowanie.

Czterokondygnacyjny budynek zlokalizowany jest tuż przy wrocławskiej starówce, przy zbiegu ulic Drobnera i Rydygiera. Od rynku dzieli go zaledwie pięciominutowy spacer. W pobliżu znajdują się także urokliwe tereny spacerowe: Wyspa Słodowa, Ostrów Tumski czy  klimatyczne otoczenie Uniwersytetu. Bezpośrednio z inwestycją sąsiadują natomiast kilkukondygnacyjne śródmiejskie kamienice.

W budynku powstało 26 mieszkań, po osiem i dziewięć lokali na każdej kondygnacji. Zróżnicowana powierzchnia od 33 do 118 m2 sprawia, że można ją zagospodarować zarówno na mieszkanie, jak i dowolnej wielkości biuro. Umożliwia to tradycyjny podział i rozkład pomieszczeń na salony z aneksami, sypialnie oraz łazienki. Do dyspozycji klientów postawiony został szeroki wybór lokali, od najmniejszych jednopokojowych do przestronnych czteropokojowych, w których zaprojektowano dodatkowe łazienki. Na parterze znajdują się lokale usługowe. Ceny metra kwadratowego mieszkań w stanie deweloperskim kształtują się od 8 000 do 10 000 zł.

Projekt architektoniczny powstał we współpracy z renomowaną pracownią profesora Stefana Kuryłowicza. Nawiązuje on linią zabudowy i wysokością do sąsiadujących kamienic. Zastosowane jasne kolory okładziny kamiennej elewacji oraz pionowe rzędy wąskich okien, mają za zadanie dodatkowe optyczne podwyższenie budynku. Podwójne osłonowe ściany żelbetowe zapewniają dobrą akustykę, tłumiąc jednocześnie zewnętrzne hałasy, dzięki czemu wnętrze jest bardzo dobrze wyciszone. Tę rolę spełniają również okna o specjalnie dobranych parametrach. Na dwóch poziomach podziemnych znajduje się garaż, w którym udostępniono 33 miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Budynek przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez windę dostępną ze wszystkich poziomów, włącznie z garażem. Inwestor zadbał też o solidne, eleganckie wykończenie części wspólnych płytkami ceramicznymi oraz balustradami z nietłukącego szkła. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa zamontowany monitoring parteru i garażu.

Inwestor przygotował dla zainteresowanych wirtualny spacer po dostępnych lokalach. Został on umieszczony na stronie internetowej inwestycji. Dzięki aplikacji udostępnionej online można zwiedzić wnętrze budynku, a nawet rozejrzeć się po korytarzu i wejść do wybranego mieszkania.

Inwestor Azysa Polska należy do hiszpańskiej Grupo Azysa, która już od 35 lat realizuje projekty budowlane i deweloperskie w Hiszpanii, Francji oraz Algierii. W Polsce firma działa prężnie na rynku wrocławskim od 2007 roku i ukończyła dwa projekty: Apartamenty Piaskowa oraz Grójecka 10 (kameralny apartamentowiec na Krzykach). W trakcie realizacji jest również budynek mieszkalny na wrocławskim Śródmieściu: Kręta 10.

Apartamenty Piaskowa w skrócie:

 • lokalizacja: Wrocław, ul. Drobnera / Rydygiera (Śródmieście)
 • co powstało: 4-kondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy
 • wykonawca: Azysa Polska Sp. z o.o.
 • inwestor: Azysa Polska Sp. z o.o.
 • liczba mieszkań: 26
 • metraż: 33 -118 m2
 • parking: 33 miejsca postojowe
 • cena: 8000 – 10000 zł / m2
 • lokale usługowe na parterze
 • wykończenie: stan deweloperski
 • sprzedaż prowadzi Panorama Nieruchomości