Kevin Spacey, Jeremy Irons i Demi Moore na Cineman.pl

W czerwcu na Cineman.pl dostępny będzie nominowany do Oscara thriller „Chciwość” w gwiazdorskiej obsadzie: Kevin Spacey, Jeremy Irons i Demi Moore. Swoją premierę w serwisie ma również niezwykła animacja „Potwór w Paryżu”. Kolejna czerwcowa propozycja portalu Cineman.pl to „Czarne złoto” z Antonio Banderasem i Freidą Pinto.

„Chciwość” to wciągający thriller, który odsłania kulisy krachu na Wall Street. W obsadzie znaleźli się: Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore, Paul Bettany i Stanley Tucci. Film, będący debiutem J. Chandora, został nominowany do Oscara (2012) w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. „Chciwość” została także zaprezentowana w konkursie głównym ostatniego festiwalu Berlinale.

Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej z Wall Street odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina dramatycznych decyzji. Zagrożona jest nie tylko firma, ale przyszłość globalnej gospodarki.

W czerwcowej ofercie znajdzie się rewelacyjna animacja „Przygoda w Paryżu”. Jest to pełna humoru, szalona opowieść w reżyserii Bibo Bergerona („Rybki z Ferajny”). Film był nominowany do Cezara (2012) za świetną muzykę, stworzoną przez Mathieu Chedida („Trio z Belville”).

Mieszkańcy Paryża z niepokojem słuchają doniesień o potworze, który grasuje w okolicy. Jest gigantyczny i podobno śmiertelnie niebezpieczny. Odpowiedzialnym za wywołanie kryzysowej sytuacji jest Raoul – to on stworzył monstrum. Teraz chce naprawić swój błąd. Wraz z nieśmiałą operatorką kinową Emily oraz znerwicowaną małpą o imieniu Charlie Raul zaczyna pościg za potworem.

Premierowo na Cineman.pl udostępnione zostanie „Czarne złoto” – film jednego z najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina, Jean-Jacques’a Annauda („Imię róży”, „Siedem lat w Tybecie”, „Wróg u bram”). W rolach głównych wystapili Antonio Banderas („Skóra, w której żyję”), Mark Strong („Szpieg”) oraz Freida Pinto („Slumdog. Milioner z ulicy”).

Dwaj odwieczni rywale – emir Nesib i sułtan Amar – zawierają pakt o nieagresji, na mocy którego zobowiązują się do zachowania pokoju oraz zrzeczenia się roszczeń wobec „Żółtego Pasa” – ziemi leżącej pomiędzy ich królestwami. Swoistym gwarantem dochowania umowy ma być wychowanie przez Nesiba dwóch synów Amara. Pakt między władcami obowiązuje aż do chwili, kiedy na terenie „Żółtego Pasa” Amerykanie odnajdują cenne złoża ropy naftowej.

Polecamy również „Tranzyt” – emocjonujący, pełen napięcia thriller producenta filmów „Matrix” i „Sherlock Holmes”. Nate (Jim Caviezel) z żoną (Elisabeth Röhm) i synami jadą na wakacje. Na jednym z postojów kobieta znajduje wśród bagażu torbę wypchaną banknotami. Oskarża męża o pakowanie się w kolejne kłopoty i zostawia samego na drodze. Wkrótce okazuje się, że był to dramatyczny błąd.

Kino internetowe Cineman.pl to ponad 680 filmów dostępnych online „na żądanie”. Ponad 160 najlepszych tytułów użytkownicy mogą obejrzeć w jakości HD. Baza filmów jest co miesiąc wzbogacana o kolejne hity. Każdy film dostępny na portalu można zakupić w pakiecie – wówczas jego cena może wynieść nawet 0,99 zł za jeden film.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu