Fortum i Miasto Częstochowa zapraszają do Strefy Kibica Euro 2012

Na placu Biegańskiego w Częstochowie stanie Strefa Kibica Euro 2012. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się 8 czerwca o godzinie 16.00, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Wstęp do Strefy będzie całkowicie bezpłatny. Jej pomysłodawcami są koncern energetyczny Fortum oraz Miasto Częstochowa.

Centralnym punktem częstochowskiej Strefy Kibica będzie diodowy ekran, o wielkości 24 m2, na którym wyświetlane będą bezpośrednie transmisje z meczów rozgrywanych w ramach Euro 2012. Kibice będą mogli obserwować rozgrywki z trybun lub zajmując miejsca stojące tuż przed ekranem. Relacje z rozgrywek wzbogaci profesjonalny komentarz prezentera sportowego.

„Cieszę się, że wraz z firmą Fortum, mogliśmy zorganizować w Częstochowie Strefę Kibica Euro 2012. To kolejny przykład zaangażowania Fortum w działania promujące nasze miasto. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców Częstochowy oraz gości do dzielenia się sportowymi emocjami i wspólnego dopingowania Biało-Czerwonych w częstochowskiej Strefie Kibica” – zaprasza Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Częstochowy. – „Bądźmy w naszej Euro Zone z naszymi rodzinami i przyjaciółmi, korzystajmy w pełni ze sportowych, rekreacyjnych i artystycznych atrakcji towarzyszących meczom piłkarskim.”

„Fortum od lat aktywnie działa w Częstochowie i podejmuje inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Dlatego też, wraz z Urzędem Miasta Częstochowa, zdecydowaliśmy się na stworzenie Strefy Kibica Euro 2012. Mam nadzieję, że dzięki temu wszyscy mieszkańcy Częstochowy będą mogli razem przeżywać sportowe emocje” – mówi Andrzej Żyła, menadżer ds. Inwestycji, Fortum.

W Strefie Kibica, tuż przy ekranie stanie wielka scena, na której w dniach, w których nie będą wyświetlane mecze, planowane są koncerty. W kalendarzu znajdują się występy gwiazd oraz inne, ciekawe wydarzenia kulturalne.

Częstochowska Strefa Kibica będzie otwarta także dla najmłodszych kibiców. Na specjalnym boisku, znajdującym się w obrębie Strefy, rozgrywany będzie turniej amatorskich i dziecięcych drużyn piłkarskich. W Przedszkolu Kubusia Puchatka zostaną objęte opieką dzieci w wieku 3-6 lat. Dla młodzieży w wieku 10-14 lat stworzony zostanie Game Zone.

Strefa Kibica będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych gości od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku. Można ją będzie odwiedzać codziennie w godzinach od 16.00 do 23.00.

Kibicujmy razem Biało-Czerwonym w Częstochowie!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu