DATERA SA będzie reprezentowała Polskę w walce o jedną z najważniejszych nagród biznesowych w Europie

29 maja ogłoszono listę krajowych finalistów European Business Awards. Wśród wyróżnionych firm z Polski jest DATERA SA. W kolejnym etapie konkursu gdański dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych zmierzy się z 49 firmami z całego kraju o miano National Champion. Podobna rywalizacja rozegra się w 26 innych krajach Europy.

Jury konkursu European Business Awards oceniło ponad 1300 zgłoszeń, które napłynęły z całej Europy i wybrało najjaśniejsze gwiazdy biznesu w poszczególnych krajach. Jurorzy, wśród których znaleźli się m.in. prezes firmy Carlsberg, były przewodniczący Komisji Europejskiej i były prezydent Estonii, brali pod uwagę dokonania firm w obszarze innowacyjności, jakości produktów i usług oraz trwałości biznesu. W kolejnym etapie dokonania i rozwiązania DATERA SA będą poddane jeszcze bardziej szczegółowej analizie. Wyniki rywalizacji poznamy w kwietniu 2013 roku na gali w Londynie.

– Cieszymy się, że nasze rozwiązania i sposób, w jaki prowadzimy biznes, zyskują uznanie nie tylko w Polsce. Nasz ubiegłoroczny sukces, jakim było zajęcie wysokiego miejsca w rankingach Deloitte Fast 50 CE i Fast 500 EMEA, udowodnił, że zdobycie międzynarodowego uznania wyraźnie przekłada się na wyniki biznesowe. Teraz będziemy bezpośrednio rywalizowali z firmami, które są często stawiane za wzór biznesowej doskonałości. Jesteśmy zdeterminowani, żeby pokazać, że DATERA jest liderem innowacji w telekomunikacji i może skutecznie rywalizować z największymi w tej branży – skomentował nominację Marcin Krasowski, wiceprezes zarządu DATERA SA.

Konkurs European Business Awards służy promocji dokonań i rozwoju firm, które przodują w innowacyjności i skutecznie łączą ją z osiąganiem dobrych wyników finansowych, a jednocześnie działają w sposób odpowiedzialny społecznie. Łączne obroty firm biorących udział w European Business Awards przekraczają wartość 1 biliona euro (8,23% PKB UE z uwzględnieniem Turcji, Armenii, Gruzji i Kazachstanu). Firmy te zatrudniają w sumie ponad 2,7 milionów osób na całym kontynencie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu