Da Vinci Learning nawiązało współpracę z miesięcznikiem „Focus”

W kwietniu br. edukacyjny kanał telewizyjny Da Vinci Learning rozpoczął współpracę z miesięcznikiem popularnonaukowym „Focus”. W ramach przedsięwzięcia Da Vinci Learning objął patronatem merytorycznym mobilne centrum nauki „Focus pobudza neurony”, które odwiedziło na swojej trasie Gdańsk, Warszawę, Katowice i Wrocław. Obecnie park naukowy gości w Łodzi.

Ogólnopolska akcja rozpoczęła się 24 kwietnia i potrwa do 3 czerwca br. Mobilne centrum nauki to przestrzeń o powierzchni ok.120 m², na którejznajduje się laboratorium chemiczne, urządzenia pokazujące działanie praw fizyki oraz najnowsze zdobycze technologii w motoryzacji. Każdy odwiedzający może nie tylko obserwować fascynujące zjawiska fizyczne i chemiczne, ale również samodzielnie wziąć udział w przeprowadzanych eksperymentach.

Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z magazynem „Focus”, ze względu na wspólną misję. Chcemy zainteresować nauką osoby w każdym wieku, ponieważ, zgodnie z myślą przewodnią stacji, „przyjemnie jest wiedzieć” – powiedział Ferdynand Habsburg, założyciel i dyrektor zarządzający Da Vinci Media.

Da Vinci Learning to pierwsza prywatna stacja telewizyjna, oferująca różnorodne treści naukowe w ramach kanału edukacyjnego. Widzami stacji są rodziny, które przykładają wagę do aktywnej edukacji i poznawania świata. Ramówka kanału dostosowana jest do potrzeb dzieci, nastolatków i dorosłych. Cel jest jeden – wzbudzenie zainteresowania nauką, bez wulgarnych treści oraz epatowania brutalnością.

Nawiązanie współpracy przez Da Vinci Learning z magazynem „Focus” jest częścią większych działań strategicznych realizowanych w Polsce przez Da Vinci Media. Da Vinci Learning rozpoczęło także komunikację z konsumentami na Facebooku, uruchamiając fanpage  skierowany do polskich odbiorców (www.facebook.com/DaVinciLearningPolska).

Przedstawiciele stacji zapowiadają, że współpraca z „Focusem” oraz rozpoczęcie aktywności w social media to dopiero początek ich wzmożonej aktywności w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu