150 nowych miejsc pracy dla programistów i analityków we Wrocławiu

SMT Software S.A. – wrocławska spółka IT – planuje w najbliższym czasie zatrudnić ponad 150 nowych pracowników. Zespół SMT Software w ciągu ostatniego roku powiększył się o 100% i liczy obecnie ponad 300 specjalistów. Na stronie smtsoftware.com/kariera można znaleźć niemal 50 różnych ofert pracy.

Notowany na NewConnect software house bardzo intensywnie się rozwija. Średnio co 10 dni pozyskuje nowego klienta,  tylko w 2011 roku prowadził ponad 400 projektów IT, a na koniec roku osiągnął dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 67%. Planując dalszy intensywny rozwój w roku 2012 i utrzymanie wysokiej dynamiki przychodów, SMT Software zwiększa swój apetyt na nowe kontrakty i co za tym idzie na nowych pracowników.

W firmie zatrudnienie mogą znaleźć zarówno doświadczeni specjaliści, jak i młodzi, zdolni studenci ostatnich lat studiów technicznych. Poszukiwane są osoby ze znajomością takich technologii, jak C#, C++, .NET, Java oraz platform mobilnych: iPhone i Android. Firma planuje ponadto zatrudnienie specjalistów baz danych PL/SQL oraz osób na stanowiska Quality Assurance Engineers.

Potencjalni kandydaci mogą liczyć na pracę przy ciekawych projektach dla najbardziej znanych marek z takich branż, jak bankowość, ubezpieczenia, leasing, transport, przemysł, telekomunikacja i rozrywka. Wśród klientów SMT Software znajduje się między innymi Microsoft, dla którego SMT Software pracuje nad rozwojem funkcjonalności internetowej wyszukiwarki Bing. Spółka jest ponadto strategicznym partnerem Deloitte oraz od wielu lat współpracuje z firmą BRE Leasing. Specjaliści SMT Software angażują się również w rozwój systemów dla instytucji finansowych o zasięgu globalnym np. dla Credit Agricole i Raiffeisen Bank. Realizują także projekty o charakterze badawczo-rozwojowym w technologiach embedded (systemy wbudowane) i enterprise, dotyczące projektowania aplikacji stosowanych np. w branży medycznej, automotive oraz w transporcie kolejowym.

Rok 2012 firma rozpoczęła bardzo dobrze, wzbogacając już w I kwartale portfel kontraktów o 5 umów z firmą EC Capital na łączną wartość 5,51 mln PLN, do których dołączyła umowa z Fabryką Okien KONAL na 1,26 mln PLN. Ponadto spółka zależna iAlbatros zdobyła długoterminowy kontrakt z francuską firmą INRA, którego szacowana wartość wynosi 2 mln Euro rocznie.

„Grono naszych klientów stale się powiększa, dodatkowo tworzymy i rozwijamy własne rozwiązania technologiczne.” – mówi Sebastian Łękawa, Prezes Zarządu SMT Software S.A. – „Po zakończeniu jednego projektu, pracujący przy nim specjaliści, w zależności od umiejętności i chęci rozwoju, mogą podjąć pracę przy realizacji projektów dla innego z naszych klientów lub pracować nad rozwojem autorskich produktów SMT.”

Główne linie biznesowe SMT Software to outsourcing kadr, zespołów oraz tworzenie rozwiązań IT na zamówienie, obejmujących systemy dedykowane, portale, systemy intranetowe, aplikacje online, aplikacje na telefony komórkowe, terminale, urządzenia klasy PDA oraz rozwiązania typu GIS (przetwarzanie danych przestrzennych). Wśród autorskich produktów SMT znajdują się między innymi: iAlbatros – innowacyjny system rezerwacji hotelowych dla klienta biznesowego, wdrożony m.in. we francuskim oddziale Generali oraz SATIS – system monitoringu i lokalizacji pojazdów GPS, z którego korzystają klienci nie tylko w Polsce, ale również w Arabii Saudyjskiej, Kenii i Francji.

Tak szerokie spektrum rozwiązań to dla nowego pracownika gwarancja rozwoju – zapewniona jest zarówno różnorodność projektowa, jak i bezpieczeństwo zatrudnienia. Dla wielu nie bez znaczenia jest również szansa zdobycia doświadczenia podczas pracy w kilkunastoosobowych zespołach w międzynarodowym środowisku.

Konsekwencją planów rozwojowych jest istotne powiększenie powierzchni biurowej siedziby głównej SMT Software mieszczącej się w budynku Asco Business Centre przy ul. Piłsudskiego 13 we Wrocławiu. Architekci urządzili część kolejnego piętra biurowca w szaro – czerwonych barwach informatycznej spółki. Nowi specjaliści oprócz pracy w przyjemnych wnętrzach mają zagwarantowane również wiele benefitów, jak na przykład pakiet ubezpieczeń zdrowotnych, którym można objąć również członków rodziny, czy dofinansowanie aktywności sportowych w postaci karty Multisport. Każdy nowy pracownik SMT Software ma zapewnioną opiekę osobistego opiekuna, który jest jego przewodnikiem po firmie i stanowi swojego rodzaju „punkt kontaktowy”, do którego można zgłosić się z każdą nawet najbardziej nietypową sprawą. Gdy nowy pracownik, podejmując pracę w SMT Software, musi zmienić miejsce zamieszkania, firma zapewnia mu wsparcie w relokacji do Wrocławia. SMT Software aktywnie uczestniczy w ekonomicznym rozwoju regionu współpracując z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) oraz Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego (DARR).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu