Przejdź do treści

Systemy Asseco WAPRO pomagają w tworzeniu „lepszego codziennego życia”

Firma Interopal, znany na polskim rynku importer i dystrybutor mebli, zdecydowała się na rozbudowanie użytkowanych przez siebie rozwiązań informatycznych, aby sprawniej zarządzać procesami biznesowymi, które zmieniły się w wyniku intensywnego rozwoju spółki. Za projekt wdrożenia nowych funkcjonalności odpowiadała firma IMAG Dariusz Biliński, Autoryzowane Centrum Serwisowe oprogramowania klasy ERP do zarządzania małą i średnią firmą Asseco WAPRO.

Interopal to firma z ponad dziesięcioletnią tradycją. Przedmiotem jej działania jest import oraz sprzedaż różnego rodzaju mebli, m.in. do domu, biura czy ogrodu. Oprócz tradycyjnej sprzedaży, spółka oferuje swoje produkty również za pomocą sklepu internetowego Meblepumo.pl. Wizją Interopal jest tworzenie „lepszego życia na co dzień dla każdego człowieka”, zaś narzędzia jakimi ją realizuje to m.in. oferta szerokiego asortymentu dobrej jakości artykułów wyposażenia wnętrz.

„Sama, nawet bardzo bogata i atrakcyjna oferta to nie wszystko. Musimy ją po pierwsze odpowiednio zaprezentować Klientom, a poza tym zapewnić im przyjazną i profesjonalną obsługę oraz możliwość szybkiego i bezpiecznego zakupu. Dlatego też jednym z kluczowych rozwiązań, jakie wykorzystujemy w naszej pracy, są systemy informatyczne – mówi Tomasz Lisoń, właściciel Interopal Sp. z o.o.

Interopal użytkował do tej pory oprogramowanie Asseco WAPRO Sprzedaż i magazyn WF-Mag, które wspomagało zarządzanie sprzedażą oraz gospodarką magazynową. Jednakże w ostatnim czasie spółka znacznie się rozrosła, zdobywając nowe rynki i coraz większą ilość klientów, przez co zmieniły się także jej wymagania wobec aplikacji informatycznych.

„Takie obszary jak sprzedaż i magazyn czy finanse wymagały wprowadzenia przez Interopal wielu usprawnień, bez których dalsze budowanie przewagi konkurencyjnej byłoby niemożliwe. Firma stanęła więc przed problemem rozwoju infrastruktury IT i dostosowania jej do nowych wymagań. Mając dobre  doświadczenie w pracy na systemach Asseco WAPRO, zwróciła się do nas z prośbą o ich rozbudowanie w oparciu o powstałe potrzeby biznesowe” – opowiada Dariusz Biliński, właściciel firmy Imag.

Prace wdrożeniowe objęły aktualizację i rozbudowę programu Sprzedaż i magazyn WF-Mag do wersji Prestiż Plus wraz z uruchomieniem dodatkowych stanowisk. System został wzbogacony o dodatkowe raporty i umożliwił praktycznie dowolną rozbudowę struktur bazy danych. Dodany został moduł tabel dodatkowych oraz moduł gniazd rozszerzeń umożliwiający modyfikowanie programowe standardowych operacji dostarczanych w programie, dodawanie własnych procedur a także tworzenie całych funkcjonalnych modułów. Interopal zdecydował się również na implementację programu Finanse i księgowość WF-FaKir w wersji Biznes. Rozwiązanie to umożliwiło pełną automatyzację pracy w zakresie rozliczeń finansowych.

„Wdrożenie nowych funkcji, modułów oraz dodatkowych stanowisk oprogramowania Asseco WAPRO znacznie poprawiło jakość i szybkość naszej pracy. Dzięki indywidualnemu dostosowaniu zaimplementowane systemy doskonale odpowiadają na potrzeby naszej firmy. Wiele czynności jest w nich wykonywane automatycznie, co pozwala efektywniej zarządzać obowiązkami. Rozbudowa o kolejne stanowiska dała możliwość pełniejszego wykorzystania oprogramowania. Istotną korzyścią jest również pełne wsparcie i stała opieka serwisowa ze strony firmy IMAG” – dodaje Tomasz Lisoń.