Internet zdobywa rynek zleceń transportowych

Coraz większą popularnością cieszy się szukanie transportu np. mebli, samochodu czy przeprowadzek na aukcjach transportowych. Serwis Clicktrans.pl odwiedza średnio 30 tysięcy osób miesięcznie i liczba ta wzrasta z miesiąca na miesiąc. Jest to pierwszy serwis w Polsce, którego idea polega na tym, że osoba prywatna szukająca transportu wystawia ogłoszenie, które od razu trafia do tysięcy przewoźników. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do przewoźników którzy i tak jadą daną trasą i mogą wziąć nasze rzeczy jako doładunek oferując przy tym bardzo korzystną cenę transportu.

Rosnące zainteresowanie serwisem wskazuje, że firmy transportowe potrzebują miejsca, gdzie mogą szybko i skutecznie skomunikować się z ewentualnymi klientami, zapewniając sobie ładunek na trasę powrotną. Co najważniejsze korzyść jest obopólna: z jednej strony niska cena transportu dla klienta, po licytacji „w dół”, a z drugiej strony nowe zlecenie dla firmy transportowej – tłumaczy Agnieszka Korzeniewska, współtwórca serwisu Clicktrans.pl.

Współpracując z tysiącami firm przewozowych, Clicktrans.pl kontaktuje Klienta od razu z tymi, które mogą zaoferować najlepsze warunki i jakość usługi. Jedyne, co trzeba zrobić, to wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie.

Korzystając z serwisu można przetransportować m.in. meble, motocykle, skutery, samochody, jachty, ładunki wymagające specjalnej ostrożności, produkty rolne, sprzęt AGD lub dowolną paczkę.

Dzięki komunikacji między osobami poszukującymi transportu, a przewoźnikami, możliwe jest skuteczne i trwałe zmniejszenie liczby niepotrzebnych przejazdów. 35% przewozów w Polsce to tzw. „puste przebiegi”. Clicktrans.pl to bezpłatne narzędzie, które pomaga zredukować koszty transportu, także międzynarodowego, do ok. 60% oraz gwarantuje błyskawiczny, profesjonalny i ekologiczny przewóz mebli, sprzętu, pojazdów i innych towarów.

Wyobraźmy sobie: 35 na 100 przejazdów w transporcie zarobkowym, to przejazdy, kiedy przewoźnik wraca pustym pojazdem. Powoduje to straty ekonomiczne i przyczynia się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla. Większość pojazdów nie jest załadowanych w 100% i może zabrać dodatkową paczkę lub mebel. W Clicktrans.pl nie chodzi o kreowanie jakiejś nowej potrzeby, czy kolejnego produktu na rynku, lecz o lepsze wykorzystanie tego, co już istnieje – wyjaśnia Agnieszka Korzeniewska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu