Przejdź do treści

Rozgrywki siatkówki plażowej w Pszycznie

W dniach 1–3 czerwca pszczyński rynek zamieni się w wakacyjny kurort. To właśnie tutaj startuje „Plaża Open”, cykl letnich imprez sportowych i rozrywkowych, sponsorowany przez Fortuna zakłady bukmacherskie www.efortuna.pl. Miłośnicy i pasjonaci siatkówki będą mogli spróbować swoich sił w turniejach na specjalnie usypanej plaży, wziąć udział w lekcjach zumby oraz warsztatach prowadzonych przez Marcina Prusa – wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce. 56 par będzie rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny podczas inaugurującego cyklu turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Pszczyny.

„Ubiegłoroczna edycja projektu „Plaża Open“ – za pośrednictwem której zachęcaliśmy mieszkańców polskich miast do aktywnego spędzania czasu – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że również w tym roku miejskie plaże, stworzone na potrzeby projektu, będą licznie odwiedzane, a siatkówka plażowa zyska kolejnych zwolenników“ – mówi Jan Stefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie www.efortuna.pl.

Od piątku do niedzieli (1-3 czerwca) mieszkańców Pszczyny i okolic czekają liczne atrakcje. W piątek w meczu otwarcia będziemy mogli podziwiać grę polskich gwiazd siatkówki plażowej.

„Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że projekt Plaża Open jako jedna z najciekawszych imprez siatkówki plażowej w Polsce, cieszyć się będzie ogromną popularnością. Zgłosiło się blisko 70 par na turniej w Pszczynie w związku z czym zdecydowaliśmy zwiększyć listę zgłoszeń do 56 drużyn. Wszystkich, którzy nie zdołali zarejestrować się na turniej w Pszczynie serdecznie zapraszamy na turnieje Plaży Open w pozostałych miastach, w których lista nie jest jeszcze zamknięta – mówi Marcin Prus – Główny Organizator projektu Plaża Open.

Głównym punktem programu przez trzy dni będą turnieje mężczyzn i kobiet, jednak na wszystkich uczestników czekają liczne atrakcje, w tym między innymi turniej wodnej siatkówki plażowej, lekcje zumby, fitness, gry i zabawy dla dzieci oraz warsztaty z Marcinem Prusem – wielokrotnym reprezentatnem Polski w siatkówce. Wielki finał imprezy nastąpi w niedzielę, gdy najlepsi zawodnicy w turniejów kobiet i mężczyzn rywalizować będą o miejsca na podium.

Program imprezy dostępny jest na stronie www.plazasiatkowka.pl

Formularz zgłoszeniowy dla drużyn można pobrać ze strony http://plaza.pat15.net/zgloszenia/

Kolejna odsłona imprezy 22-ego czerwca w Cieszynie. Rozgrywki o mistrzostwo w siatkówce plażowej odbywać się będą również w: Bielsku-Białej, Kędzierzynie-Koźlu, Jaworze, a finał całego cyklu imprez odbędzie się w Pile.