Przejdź do treści

Białołęka: na osiedlu Kamyk Zielony powstanie przedszkole

Firma Dolcan wybuduje przedszkole na osiedlu Kamyk Zielony, które powstaje na Białołęce. Placówkę zaplanowano dla ponad 60 maluchów. Będzie dużym udogodnieniem dla rodzin z dziećmi mieszkających na osiedlu, w ramach którego powstanie w sumie ponad 180 mieszkań.

Zielona Białołęka to dzielnica chętnie wybierana jako miejsce zamieszkania przez rodziny z dziećmi i młode małżeństwa. Niska zabudowa i wiele nowych osiedli tworzą klimat niezależnej dzielnicy.  W związku z tak dynamicznym rozwojem, jak każda dzielnica przeżywająca boom, także Białołęka boryka się jednak z problemem miejsc w przedszkolach. W ubiegłym roku do placówek nie dostało się ok. 650 dzieci, a obecnie szacowana liczba brakujących miejsc w dzielnicy sięga już 1.000. Dlatego firma Dolcan postanowiła na terenie swojej inwestycji wybudować przedszkole. Będzie to duże udogodnienie dla rodzin z osiedla Kamyk Zielony, ale też dla tych, którzy zamieszkają na pobliskim osiedlu Konik Polny, również inwestycji firmy Dolcan.

Przedszkole, które powstanie przy osiedlu Kamyk Zielony przyjmie dokładnie 64 dzieci. Budynek będzie miał dwie kondygnacje – na parterze, i na piętrze znajdą się po dwie sale przygotowane dla 16 dzieci każda. Całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 570 m kw.

W budynku zaplanowano także niezbędne pomieszczenia socjalne, znajdzie się tu m.in.: kuchnia do przygotowywania posiłków dla dzieci, szatnia oraz sala gimnastyczna, która będzie mogła służyć również, jako sala do organizowania przyjęć okolicznościowych, występów i teatrzyków dziecięcych. Na piętrze znajdzie się także gabinet lekarski.

Przed budynkiem zaplanowano plac zabaw dla dzieci z piaskownicą, huśtawkami i zjeżdżalniami, a także dużo zieleni. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teren osiedla będzie ogrodzony.

Fasada budynku nowego przedszkola zostanie wyłożona jasnym kamieniem z kolorowymi elementami, które nadają dynamiki bryle budynku. Będzie także sporo przeszkleń i kolorowe zadaszenie nad wejściem. Autorem koncepcji architektonicznej przedszkola, jak i całego osiedla Kamyk Zielony, jest studio Atelier Zetta.

Przedszkole powstanie wraz z budową II etapu osiedla Kamyk Zielony, w miarę jak będzie się ono zasiedlać rodzinami.– Wiemy, jakim problemem dla młodych rodziców jest zapisanie dziecka do przedszkola na Białołęce. Nasze przedszkole na pewno będzie wsparciem dla wielu z nich. Dla nas inwestowanie na rynku mieszkaniowym to nie tylko budowanie osiedli, ale także odpowiedzialne zaplanowanie infrastruktury wokół, tak, by mieszkańcom osiedla żyło się wygodniej – mówi Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

Osiedle Dolcan powstaje przy ul. Kamykowej. Docelowo będzie składało się z 89 domów, w których powstanie 180 mieszkań. Ich powierzchnie wahają się od 59 do 112 m kw. Pierwszy etap osiedla już powstaje, jego budowa zakończy się jesienią tego roku. Cała inwestycja oddana będzie na koniec 2013 roku.

Wszystkie mieszkania na osiedlu Kamyk Zielony powstają w nowoczesnej formie mieszkań bezczynszowych, wprowadzonej na rynek przez firmę Dolcan. Osiedle wyróżnia brak części wspólnych: nie ma korytarzy,  klatek schodowych, wind czy wspólnych garaży. Nie ma więc konieczności ponoszenia kosztów administracji, sprzątania czy oświetlenia. A co się z tym wiąże – nie ma comiesięcznego czynszu. Taka formuła mieszkania, daje oszczędności kilkuset złotych miesięcznie, co dla młodych małżeństw jest dużym ułatwieniem. Na niewielkich metrażach rodziny mają komfort mieszkania, jak w domu – własny ogródek, wysokie poddasza na dodatkową powierzchnię użytkową, miejsce postojowe czy możliwość aranżacji kominka. Plany mieszkań z inwestycji Dolcan obejrzeć można: www.mieszkania-bezczynszowe.pl