Przejdź do treści

Bezpłatna aplikacja do druku mobilnego od Xerox

Xerox udostępnia nową darmową aplikację mobilną – PrintBack – do druku z urządzeń mobilnych opartych o systemy Apple OS oraz Google Android.

PrintBack, mobilna aplikacja Xeroxa do druku z urządzeń mobilnych, jest kompatybilna z drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi po dokonaniu prostej konfiguracji. Zapewnia użytkownikom dostęp do drukarki podłączonej do komputera Mac lub PC  poprzez Google Android lub urządzenia z systemem Apple IOS, dzięki czemu drukowanie poza biurem staje się proste i niezawodne. Dokument tekstowy, zdjęcie lub strona internetowa jest przesyłana za pośrednictwem poczty e-mail albo usługi  Dropbox – serwisu do przechowywania i współdzielenia plików  – z urządzenia mobilnego do domyślnej drukarki zainstalowanej na stacji roboczej Mac lub PC.

Aplikacja PrintBack, która jest kompatybilna z każdą drukarką i urządzeniem wielofunkcyjnym, pozwala także:

  • drukować zdjęcia bezpośrednio ze smartfona lub tabletu;
  • zdalnie kopiować dokumenty i zdjęcia z serwisu Dropbox do folderu „Pobrane” w komputerze, co pozwala skrócić czas pobierania;
  • przechowywać zadania drukarki na komputerze do momentu zlecenia drukowania, by zapewnić bezpieczeństwo wrażliwych dokumentów.

Xerox PrintBack jest bezpłatną aplikacją, którą można pobrać ze strony Xerox.com, Android Market lub Apple’s App Store.