237 proc. wzrostu – Ostryga trzyma formę

Obecna na rynku od 2007 roku, wchodząca w skład specjalizującej się w marketingu internetowym OS3 Group, spółka Ostryga zakończyła kwiecień br. z przychodem na poziomie 895179,25 tys. zł. Oznacza to, aż 237 proc. wzrostu, wypracowanego w przeciągu czterech miesięcy.

Ubiegły rok był dla Ostrygi bardzo ważny,  spółka wygenerowała przychody na poziomie 1,73 mln zł co stanowi wzrost o 178 proc. w porównaniu do roku 2010 i ponad 700 proc. w stosunku do roku 2009. Kolejny rok zapowiada się dla Ostrygi równie intensywnie.

W 2010 roku Ostryga przeszła proces rebrandingu, co zapoczątkowało również zmiany w ofercie usług i produktów. W 2011 zintensyfikowano działania posprzedażowe, efektem czego spółka tylko u ubiegłym roku pozyskała 20 nowych budżetów, a finalnie realizowała działania dla 34 marek, w tym liderów branży finansowej, ubezpieczeniowej, FMCG oraz telekomunikacyjnej.

Strategiczne działania w mediach społecznościowych to trend, który wg przewidywań będzie się dynamicznie rozwijał. Według szacunków serwisy społecznościowe mają wpływ na 90 proc. transakcji, a dzięki rekomendacjom na serwisach społecznościowych 67 proc. więcej osób dokonuje zakupów – mówi Marcin Maj, Prezes Zarządu Ostryga Sp. z o.o. – Coraz więcej osób korzysta z serwisów społecznościowych. Konto na Facebooka ma już według szacunków z kwietnia około 900 mln osób na całym świecie, z czego Polscy internauci według statystyk SocialBakers z początku maja br., stanowią ponad 8 milionów. I liczby te ciągle rosną.

Ostryga jest agencją, która zajmuje się strategicznym doradztwem w mediach społecznościowych – buduje i realizuje wielopoziomowe strategie komunikacji, przygotowuje i wdraża kompleksowe kampanie marketingowe, przeprowadza audyty komunikacji marek/firm oraz różnorodne szkolenia. Taki zakres oferty w połączeniu z zespołem specjalistów oraz know-how z zakresu ePR pozwala efektywnie angażować społeczności w życie i funkcjonowanie marek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu