Starbucks otwiera kawiarnię w jednym z najwyższych budynków w Polsce – Sky Tower we Wrocławiu

Wczoraj została otwarta kawiarnia Starbucks we wrocławskim wieżowcu Sky Tower, który obecnie jest jednym z najwyższych budynków w Polsce (212 m wysokości). Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.1. Kawiarnia w Sky Tower to już piąta lokalizacja sieci we Wrocławiu, a tym samym 23. w Polsce.

Nowa kawiarnia Starbucks znajduje się na poziomie 0 w centrum handlowym zlokalizowanym w wieżowcu Sky Tower we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jej wystrój utrzymany jest w subtelnych, jasnych kolorach, które tworzą ciepłą i przyjazną atmosferę. Industrialne, minimalistyczne oświetlenie połączone z naturalnymi materiałami, takimi jak specjalnie wypalane drewno, którym wyłożone są ściany, dodatkowo nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na szczególną uwagę zasługują ręcznie wykonane rysunki związane z kawą oraz krótkie teksty opisujące historię kawy, które znajdują się na suficie oraz na jednej ze ścian kawiarni. W lokalu o powierzchni około 150 m2 znajduje się 38 miejsc siedzących, zaś zewnętrzny ogródek zlokalizowany w galerii zajmuje około 50 m2 i oferuje dodatkowe 30 miejsc. Są to przede wszystkim wygodne drewniane krzesła oraz kanapy.

„Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj świętować otwarcie kolejnej kawiarni Starbucks we Wrocławiu, tym razem w jednym z najwyższych budynków w Polsce. Wieżowiec Sky Tower to unikalna budowla, widoczna prawie z każdego punktu w mieście. Mamy nadzieję, że nasza nowa kawiarnia stanie się dla lokalnej społeczności – tutejszych mieszkańców oraz pracowników biur – równie wyjątkowym miejscem, co sam budynek, i że będą tu chętnie przychodzić, by odpocząć czy popracować przy kubku swojej ulubionej kawy” – powiedziała Izabela Winsztal, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowa kawiarnia Starbucks we Wrocławiu jest czynna w godzinach 10:00-22:00 od poniedziałku do soboty oraz od 10:00 do 21:00 w niedziele. Podobnie jak we wszystkich lokalizacjach Starbucks w Polsce, goście kawiarni w Sky Tower mają zapewniony bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (Wi-Fi). Lokal jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowej kawiarni Starbucks zatrudnienie znalazło 11 osób.

„Wrocław to dla nas bardzo ważny rynek, dlatego planujemy dalszy rozwój w tym mieście. Dzisiaj mogliśmy powitać pierwszych klientów w naszej nowej kawiarni w wieżowcu Sky Tower, a już wkrótce przy rynku zostanie otwarta wyjątkowa kawiarnia Starbucks Reserve oferująca jedne z najlepszych kaw na świecie” – powiedział Michael Hudspeth, Starbucks Brand President na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu