Sprawdź promile podczas Dnia Otwartego WORD Rzeszów

26 maja Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie organizuje Dzień Otwarty połączony z II Spotkaniem Kierowców. Kompania Piwowarska została partnerem tego wydarzenia. Lider branży piwowarskiej na specjalnym stoisku będzie promować trzeźwość na drodze, zachęcając do pobrania bezpłatnej aplikacji na telefon „Sprawdź promile”.

Już po raz drugi rzeszowski WORD zaprasza kierowców wraz z rodzinami na pełen atrakcji Dzień Otwarty, który w tym roku odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszów. Ważnym elementem imprezy będzie przypomnienie kierowcom zasad bezpiecznej jazdy – z myślą o tym odbędzie się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli sprawdzić swój refleks i umiejętności za pomocą symulatorów prędkości i zderzeń. Z kolei na specjalnym stoisku „Sprawdź promile” dzięki alkogoglom mieszkańcy Rzeszowa będą mogli przekonać się, jak zmienia się rzeczywistość, gdy jest się pod wpływem alkoholu, i jak trudno wtedy wykonać najprostsze czynności. Przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej będą częstować gości „odpowiedzialnymi” miętówkami i zachęcać do pobrania na telefon bezpłatnej aplikacji „Sprawdź promile”, która działa jak alkomat i pozwala obliczyć orientacyjny poziom promili w organizmie oraz dowiedzieć się, po jakim czasie można bezpiecznie prowadzić samochód.

Aplikacja jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhony, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją także pobrać poprzez odczytanie QR kodu ze strony abcalkoholu.pl. Każdy kierowca, który odwiedzi stoisko Kompanii Piwowarskiej, otrzyma nalepkę z takim QR kodem i krótką instrukcją pobierania bezpłatnej aplikacji.

Kompania Piwowarska edukuje kierowców

Spotkanie kierowców to doskonała okazja, by edukować na temat konieczności zachowania trzeźwości podczas prowadzenia samochodu. Liczymy na to, że osoby, które odwiedzą nasze stoisko, dzięki zdobytej wiedzy i aplikacji „Sprawdź promile” w telefonie nigdy po wypiciu alkoholu nie usiądą za kierownicą – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Na zwiedzających czekają także inne atrakcje, przygotowane przez WORD Rzeszów. Organizatorzy przeprowadzą konkursy dla uczestników imprezy, w tym konkurs piłkarski EURO-WORD 2012. W programie znajdzie się m.in. pokaz strzelecki z bojowego pojazdu, prezentacja motocykli grupy „Kryzys” oraz freestyle motocyklowy w wykonaniu Adriana Paska, wicemistrza Polski w streetbike freestyle. Wszyscy chętni będą mieli okazję kierować TIR-em i pojeździć gokartem. Dzieci także nie będą się nudzić: będą mogły bawić się na placu zabaw, wziąć udział w konkursach i malowaniu twarzy. Dzień Otwarty zakończą występy Małgosi Boć, uczestniczki „Szansy na Sukces”, żeńskiej grupy Che Donne z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, finalistek 2. edycji programu „X Factor” oraz koncert zespołu Mr. Pollack – „Music Of The Heart & Soul”.

O programie „Sprawdź promile”

„Sprawdź promile” to ogólnopolski program społeczny, zainicjowany i realizowany przez Kompanię Piwowarską od 2009 r. Jego celem jest ograniczenie liczby pijanych kierowców na polskich drogach poprzez umożliwienie przeprowadzenia kontroli trzeźwości oraz podniesienie świadomości konsumentów na temat oddziaływania alkoholu na organizm. Do tej pory już ponad 50 000 kierowców sprawdziło poziom promili przez telefon komórkowy.

Więcej na temat akcji na stronie www.abcalkoholu.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu