Przejdź do treści

Rekordowy sukces Ricoh na targach drupa 2012

Podczas targów drupa 2012 coraz więcej dostawców usług druku zwracało się do Ricoh, aby odkryć nowe sposoby na przekształcenie swojego biznesu. Peter Williams, wiceprezes, przewodniczący Production Printing Business Group, Ricoh Europe, mówi – „Zapamiętamy targi drupa 2012 jako te, podczas których naprawdę zwracano uwagę na przyszłość naszej branży – dostawcy usług druku skupiali się na wzbogacaniu portfolio usług i oferowaniu wartości dodanej dla klientów.

Liczba odwiedzających nasze stoisko znacznie przekroczyła liczbę odwiedzających z 2008 roku, a liczba nowych kontraktów, które zawarliśmy i zamówień, które zostały złożone podczas targów przekroczyła nasze oczekiwania.”

Tysiące dostawców usług druku z całego świata odwiedziło stoisko Ricoh, aby dowiedzieć się więcej na temat kompleksowych rozwiązań z zakresu sprzętu i oprogramowania, oferowanych usług, kwestii ekologicznych i tego, jak współpracujemy z firmami, aby zarządzać trendami, które zmieniają sposób, w jaki druk będzie „kupowany” i „używany” w przyszłości. Transformation Hub zebrał wiodących ekspertów z branży i partnerów Ricoh, w tym firmę Heidelberg, która poruszała kwestię strategicznego partnerstwa z Ricoh.

Odwiedzających nasze stoisko najbardziej zainteresowało urządzenie InfoPrint 5000 VP, które zostało pokazane w Europie po raz pierwszy, nowy szeroki format Ricoh Pro L4000 z atramentem na bazie lateksu i urządzenie produkcyjne Ricoh Pro™ C901 Graphic Arts Edition.

Druk i nie tylko

Trendy i aplikacje, takie jak Clickable Paper i drukowanie 3D, które były pokazane w strefie Innovation, to technologie z potencjałem, które umożliwią firmom rozszerzenie swoich usług poza tradycyjny druk. Dostawcy usług druku byli również zainteresowani kreatywnymi rozwiązaniami ze strefy Packaging – przykładami personalizowanych opakowań na żądanie, takich jak np. pudełka na rynek komercyjny. Aplikacje na żądanie również cieszyły się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza urządzenie InfoPrint 5000 GP (General Production) dostosowujące książkę firmy Re.Be.L. z Turynu, specjalisty w zakresie druku cyfrowego zmiennych danych. Proces ten pozwoli dostawcom usług druku na druk książek na żądanie i dostarczanie ich klientom w ciągu 5 godzin od złożenia zamówienia. Rebecca Noviello, CEO w firmie Re.Be.L, mówi: „Wydawcy mają możliwość wyboru książek, które chcą wydać, bez ulegania wpływom rynku masowego, eliminując przy tym wysokie koszty magazynowania i dystrybucji.” Ricoh zademonstrował również w jaki sposób rozwiązania cross-mediowe mogą pomóc drukarniom komercyjnym wzmacniać relacje z klientem.

Duże zainteresowanie wśród drukarzy komercyjnych wzbudziła zapowiedź interfejsu Ricoh ‘black box’. Ricoh zebrał opinie klientów na temat połączenia systemów innych firm ze swoimi urządzeniami produkcyjnymi. RPIP (Ricoh Parallel Interface Protocol) był wykorzystywany na stoisku w czterech różnych konfiguracjach: Pro C651EX było połączone z lakierówką UV i urządzeniem do sztancowania opakowań firmy Nagel; Pro C751 było połączone z kopertownicą Plockmatic; Pro C901 było połączone z maszyną bigująco-perforującą firmy Nagel, a urządzenie monochromatyczne Pro 1357 EX było połączone z przekrawaczem z roli na arkusz firmy Müller.

Ricoh Business Driver Programme, wzbogacony i zaktualizowany, wspierał strefy Ricoh. Zespół ekspertów pokazywał zwiedzającym jego liczne możliwości włączając w to nowe, ekskluzywne raporty PIRA o wyjątkowych możliwościach dla dostawców usług druku.

Nowi klienci

Podejście Ricoh do tworzenia długotrwałych partnerstw, oferowane usługi i wartości biznesowe, którymi kieruje się Ricoh to tylko niektóre z powodów, które podawały firmy składając nowe zamówienia na targach drupa 2012.

Wśród firm, które zawarły kontrakty na targach, była m.in. firma LVM, niemiecki specjalista na rynku ubezpieczeń, która zamówiła 7 systemów, w tym InfoPrint 5000 i urządzenia na papier cięty. Nashua, dystrybutor Ricoh w Południowej Afryce zakupił 25 urządzeń Ricoh Pro™ C751, aby móc sprostać szybko wzrastającemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości, efektywny druk cyfrowy. Również firma Multikop z Polski wybrała urządzenie produkcyjne Ricoh Pro™ C651 EX, aby móc oferować wysokiej jakości druk produkcyjny.

Graham Moore, Business Development Director, Production Printing Business Group, Ricoh Europe, podsumowuje – „drupa 2012 odzwierciedliła nasz pogląd na przyszłość branży poligraficznej. Popularność naszych rozwiązań, począwszy od Ricoh Pro™ C901 i InfoPrint 5000 VP, aż po usługi cross-mediowe i przyszłościowe koncepcje, takie jak Clickable Paper i druk 3D, udowodniła, że dostawcy usług druku wiedzą, że nadszedł czas na zmiany i planują swoją działalność tak, aby nadążać za coraz większymi zmianami, które czekają firmy w przyszłości.”