Nie będziemy masowo uciekać przed Euro?

Ponad połowa Polaków uważa, że Euro 2012 wpłynie pozytywnie na wizerunek naszego kraju za granicą. Wśród plusów z organizacji mistrzostw Europy najczęściej wymieniamy szansę doskonałej promocji dla miast-gospodarzy, poprawę infrastruktury oraz jakość bazy noclegowej.

Mniej entuzjastycznie podchodzimy do stanu przygotowań na Euro, ale deklarujemy, że będziemy wiernie kibicować podczas mistrzostw i nie planujemy masowych wyjazdów urlopowych w czerwcu – takie wnioski płyną z sondażu przeprowadzonego przez serwis noclegowy eholiday.pl.

Euro 2012 zdecydowanie podzieliło Polaków co do oceny stanu przygotowań naszego kraju do mistrzostw Europy. Niemal co trzeci ankietowany pozytywnie ocenia wysiłek i zakres realizacji prac przed tą ważną imprezą. Odmiennego zdania jest jednak 40 proc. respondentów, oceniając sytuację jako „złą” (21%) lub bardzo złą (19%). Ocenę dostateczną wystawiło 29 proc. ankietowanych.

Dostrzegamy korzyści z organizacji Euro

Większy optymizm Polacy wykazują, dostrzegając korzyści z organizacji Euro 2012 w naszym kraju. Ponad połowa ankietowanych (56%) jest zdania, że to wyjątkowe wydarzenie zwiększy zainteresowanie Polską wśród zagranicznych turystów. Co piąty respondent (19%) uważa, że po mistrzostwach „nic się nie zmieni”.

Wśród plusów wynikających z organizacji tak dużej międzynarodowej imprezy sportowej internauci najczęściej wymieniali okazję do promocji miast-gospodarzy i poszczególnych regionów w naszym kraju (37%), poprawę infrastruktury (29%) i stanu bazy noclegowej (18%). Zdaniem 13% ankietowanych organizacja Euro 2012 zwiększy zainteresowanie sportem i aktywnym trybem życia wśród Polaków.

Co drugi Polak chciałby zarobić na wynajmie mieszkania kibicom

Niemal połowa ankietowanych (46%) chętnie wynajęłaby na Euro 2012 swoje mieszkanie kibicom, gdyby oczywiście miała taką możliwość. Wśród osób, które takiej inicjatywy nie wykazują, przeważa obawa przed zniszczeniem mieszkania przez kibiców lub brak zaufania do osób, których nie znamy.

Kibicujemy przed telewizorem

Z ankiety przeprowadzonej przez serwis noclegowy eholiday.pl wynika, że nie należy się spodziewać masowych wyjazdów Polaków w czerwcu. Jedynie co piąty ankietowany (19%) deklaruje wyjazd na urlop podczas Euro, prawie połowa (47%) pozostanie w pracy lub w szkole, a 34% respondentów nie jest zdecydowanych i nie ma jeszcze żadnych planów.

Wszyscy jesteśmy kibicami

Trzy czwarte ankietowanych (74%) będzie kibicować polskiej reprezentacji. Euro 212 obejrzymy zazwyczaj w domu (76%) przed telewizorem, a także u znajomych lub w pubie (15%). Jedynie 9% ankietowanych wybiera się na stadiony lub do strefy kibica. Sondaż przeprowadzono w dniach 18-21 maja na próbie 500 użytkowników serwisu noclegowego eholiday.pl.

www.eholiday.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu