Przejdź do treści

Doroczne spotkanie z użytkownikami oprogramowania BPSC

Nowe podejście do użyteczności interfejsu, dostęp do systemu przez przeglądarkę www oraz innowacje w obszarze harmonogramowania produkcji wzbudziły największe zainteresowanie wśród uczestników dorocznej konferencji użytkowników oprogramowania BPSC SA.

Ponad 200 osób wzięło udział w przedpremierowych prezentacjach systemu Impuls EVO, będącego nowym wcieleniem oprogramowania ERP oferowanego od lat przez największego polskiego dostawcę tych rozwiązań.

Doroczne spotkanie użytkowników rozwiązań BPSC zorganizowane w hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim zostało poświęcone przede wszystkim prezentacji systemu Impuls EVO oraz nowemu podejściu do korzystania z systemu ERP. Zgromadzonych gości szczególnie zaangażowała tematyka przyjazności interfejsów, możliwości dostępu do danych przez stronę www oraz możliwość personalizowania ekranu użytkownika pod dowolne potrzeby wybranych stanowisk pracy. Dla firm korzystających z systemu Impuls 5 niespodzianką okazały się również bardzo korzystne warunki przejścia na nowe środowisko informatyczne.

Obok największych nowości, stanowiących o specyfice systemu Impuls EVO eksperci BPSC przybliżyli również rozwiązania, które w ostatnich miesiącach pojawiły się w ramach oferowanego oprogramowania. Zaprezentowano m.in. aplikację e-Faktury, wykorzystanie kodów kreskowych w przestrzeni magazynowej oraz nowego podejścia do korzystania z systemu mHR w ramach systemu Impuls EVO.

Współorganizatorami spotkania były firmy Oracle, Avnet, IBM oraz Kroll Ontrack.

– Impuls EVO zdominował tegoroczne spotkanie z naszymi Klientami, nie tylko dlatego, że taki mieliśmy plan, ale również ze względu na ich ogromne zainteresowanie oraz oczekiwania związane z użytecznością naszego oprogramowania. Firmy korzystające z rozwiązań BPSC od lat mają dostęp do najszerszego funkcjonalnie systemu, wychodzącego daleko poza ERP. Możliwość zdalnego dostępu przez przeglądarkę www czy profilowany pod poszczególnych pracowników dostęp do systemu to kolejny krok pracy ekspertów BPSC nad doskonaleniem systemu – mówi Andrzej Morawski, Wiceprezes Zarządu BPSC. – Miło było nam usłyszeć, że tak skomplikowane oprogramowanie weszło w świat najprostszego i najbardziej mobilnego oprogramowania znanego z tabletów czy smartfonów – dodaje Andrzej Morawski.

Do grona 500 użytkowników rozwiązań ERP autorstwa BPSC SA dołączyło w 2011 roku kolejnych 40 średnich i dużych przedsiębiorstw. Tą rekordową na polskim rynku grupę stanowią podmioty reprezentujące branże produkcyjne, dystrybucyjne oraz usługowe. Pozycję BPSC potwierdził ostatni raport Biura badawczo-analitycznego DiS, w którym chorzowska firma obroniła pozycję lidera w grupie tzw. dużych wdrożeń systemów ERP, zarówno pod względem nowych wdrożeń, jak i ich liczby narastająco.

Impuls EVO jest innowacyjnym podejściem do korzystania zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie wszystkimi procesami w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Organizuje realizację zadań i procesów decyzyjnych zgodnie z logiką i specyfiką biznesową przedsiębiorstwa w oparciu o technologię web’ową. Umożliwia ograniczenie się do wybranych, istotnych dla uczestnika i przebiegu procesu informacji pozyskiwanych w różnych obszarach funkcjonalnych systemu ERP. W zależności od potrzeb informacyjnych użytkownika można dowolnie zestawiać i rozbudowywać elementy platformy, przeglądać i edytować dane za pośrednictwem dowolnego narzędzia z dostępem do Internetu.

Impuls EVO to pełna funkcjonalność systemu ERP wraz z zaawansowanymi rozwiązaniami produkcyjnymi – MES, MRP, Produkcja Procesowa. Rozwiązania zawarte w pakiecie umożliwiają również, w miarę potrzeb, dostęp do takich narzędzi jak aplikacje wspierające zarządzanie przestrzenią magazynową klasy MES, uzupełnienie aplikacji kadrowo płacowych o platformę dedykowaną zarządzaniu kapitałem ludzkim przedsiębiorstwa klasy HCM czy wsparcie obszaru finansowo-księgowego nowatorskimi aplikacjami Faktury czy Elektroniczna Akceptacja Faktur.