Przejdź do treści

DOMO+ na „Street of design”

DOMO+ jako patron medialny tegorocznej edycji „Street of design” zaprasza na bezpłatne pokazy filmowe, które odbędą się w Warszawie, w dniach 26-27 maja. Podczas organizowanej przez znaną stylistkę, Dorotę Wróblewską, stołecznej imprezy poświęconej sztuce i nowoczesnemu wzornictwu, w plenerowym kinie DOMO+ publiczność zobaczy autorskie produkcje stacji.

W weekend 26 – 27 maja warszawskie Krakowskie Przedmieście zamieni się w ulicę pełną młodych i zdolnych projektantów. Wśród atrakcji tegorocznej, drugiej już edycji „Street of design” będzie plenerowe kino DOMO+, w którym zaprezentowane będą autorskie produkcje stacji. Film „Poużywajmy sobie. Historia polskiego designu” jest pierwszą w Polsce produkcją opowiadająca o historii rodzimego wzornictwa. Bohaterami filmu są rozpoznawalne przez wszystkich meble, znane z domowych zbiorów przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy, które stały się symbolami swoich czasów.

DOMO+ pokaże również swoją pierwszą pełnometrażową produkcję, film dokumentalny „Dizajnerki”, który opowiada o szczególnej roli kobiet w polskim wzornictwie i przedstawia sylwetki popularnych dizajnerek m.in. Magdy Lubińskiej, prof. Teresy Kruszewskiej czy Kasi Okińczyc. Dodatkowo stacja zaprezentuje odcinki popularnej, autorskiej serii „Dachu nad gwiazdami”, w którym Dorota Szelągowska odwiedza z kamerą domy celebrytów, by poznać ich gust i styl. Bohaterowie opowiadają o wyjątkowych meblach i przedmiotach oraz czym kierowali się urządzając wnętrza. Podczas tegorocznego „Street of design” będzie można obejrzeć m.in. odcinki z dziennikarką Moniką Richardson, aktorką Małgorzatą Potocką, malarką Hanną Bakułą czy satyrykiem Rudim Schuberthem.