Przejdź do treści

Wzajemne honorowanie biletów przez ZTM i KM w pociągach z lotniska do centrum

Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie będą wzajemnie honorować wszystkie rodzaje biletów w pociągach kursujących między Lotniskiem Chopina a Dworcem Wschodnim.

To udogodnienie dla pasażerów zostanie wprowadzone już 1 czerwca, wraz z uruchomieniem połączenia kolejowego Lotniska Chopina z centrum Warszawy, które będzie obsługiwane zarówno przez Szybką Kolej Miejską, jak i Koleje Mazowieckie. W pociągach KM, na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy ZTM (łącznie z jednorazowymi i czasowymi). W pociągach SKM, na tym samym odcinku, będą honorowane wszystkie bilety z taryfy KM.

Taka integracja taryfowa będzie miała ogromne znaczenie zwłaszcza w czasie EURO 2012, kiedy do Warszawy przylecą kibice zagraniczni, nie znający zasad taryfowych obowiązujących w transporcie w aglomeracji warszawskiej.

Umowa w tej sprawie między ZTM a KM zostanie podpisana w najbliższych dniach. W pierwszym etapie będzie obowiązywała do końca mistrzostw, czyli do 1 lipca. Będą również prowadzone rozmowy między ZTM a KM w sprawie wprowadzenia tego rozwiązania na stałe.