Przejdź do treści

PRaktykuj za granicą – 31 maja finał konkursu

Znamy już nazwiska finalistów IX edycji „PRaktykuj za granicą”. Do decydującego etapu konkursu zakwalifikowało się siedmioro studentów, którzy przedstawili najciekawsze pomysły na strategię komunikacji dla fundacji ITAKA. Trójka najlepszych wygra staże w Londynie i Brukseli w prestiżowych agencjach PR Fleishman-Hillard, Burson-Marsteller i LEWIS PR.

Do oceny jurorów w przedostatnim etapie konkursu nadesłanych zostało 14 prac – strategii komunikacji dla programu profilaktycznego „Nie uciekaj”, który jest realizowany przez fundację ITAKA. Autorzy siedmiu najlepszych prac, którzy zapewnili sobie awans do finału, to: Anna Rzeźnik z Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Krakowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Piotr Kossakowski z Uniwersytetu Warszawskiego, Kinga Ostaszewska z NKJO Promar International, Katarzyna Wolska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Krzysztof Stanisławek z Uniwersytetu Wrocławskiego i Maria Pawlak z Uniwersytetu Łódzkiego.

31 maja finaliści konkursu zawalczą o staże zagraniczne, nagrodę pieniężną ufundowaną przez Instytut Monitorowania Mediów oraz nagrody rzeczowe. Podczas prezentacji przed jury, uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami interpersonalnymi, darem przekonywania, a także udowodnić dobrą znajomość angielskiego, bez której nie poradziliby sobie na stażu za granicą.

Prace oceniało jury w składzie: Gerald Abramczyk, doradca ds. komunikacji strategicznej, Piotr Czarnowski, prezes agencji First PR, dr hab. Jacek Warchala, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, Joanna Gogolińska, szef zespołu PR i Fundraisingu fundacji ITAKA oraz Magdalena Grabarczyk-Tokaj, kierownik ds. rozwoju badań z Instytutu Monitorowania Mediów.

Konkurs PRaktykuj za granicą wspierają patronatem merytorycznym Polskie Stowarzyszenie Public Relations oraz Związek Firm Public Relations. Ich przedstawiciele dołączą do jury w ostatnim etapie oceniania uczestników.