Przejdź do treści

Nowa wersja systemu Epicor ERP

Epicor Software Corporation, wiodący dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poinformował o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji systemu do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa Epicor ERP. Nowa wersja została wzbogacona o 300 dodatkowych funkcji, zaprojektowanych z myślą o komforcie użytkowania i wzroście efektywności. Epicor ERP nowej generacji jest już dostępny w 60 krajach, w tym w Polsce. Wdrażany także w technologii Epicor ICE (Internet Component Environment), która łączy elementy Epicor True SOA i Web 2.0.

„Decydując się na wprowadzenie innowacji do oprogramowania Epicor ERP postanowiliśmy oprzeć się na współpracy z naszymi klientami z całego świata, uzyskując w ten sposób rzeczywisty obraz możliwej do uzyskania wydajności systemu” – powiedział Paul Farrell, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Epicor.

Całościowe podejście do kluczowych procesów pozwoliło na usprawnienie prac poszczególnych użytkowników, co  z kolei przyniosło znaczne korzyści w skali całego środowiska firmowego.

„Pewne elementy aplikacji zaprojektowaliśmy od postaw, inne zostały zmodernizowane, tym samym dopasowując funkcjonalność oprogramowania do wymagań współczesnych przedsiębiorstw. W ten sposób udało nam się 7,5 krotnie podnieść tempo wykonywania transakcji, także poprzez ułatwienie obsługi systemu” – dodał Paul Farrell.

Współpraca z klientami na etapie działań przygotowawczych zaowocowała sześcioma wdrożeniami najnowszej wersji Epicor ERP.

Jednym z klientów, który zdecydował się na zmianę systemu na nowszy jest firma Symetrics Industries, LLC, producent systemów elektronicznych.

„Najbardziej odczuwalna jest szybkość” — stwierdził Steve Smith, administrator systemu ERP w firmie Symetrics Industries, LLC. – „Pracownicy pytają nas niemal każdego dnia, co takiego zrobiliśmy, że system Epicor działa o wiele szybciej. Nie wiedzą, że to efekt aktualizacji oprogramowania. Pozytywnie zaskoczyła nas także większa kontrola danych w systemie. Teraz nie ma problemu z nieodpowiednimi informacjami, które pracownicy wprowadzali odnotowując swoje zadania. Nowa wersja daje nam również więcej możliwości przy dostosowywaniu poszczególnych funkcji do naszych procesów biznesowych” – wymienia Steve Smith.

Inną firmą, która wdrożyła Epicor ERP nowej generacji jest spółka Re:Sound Music Licensing Company, która działa na rynku muzycznym. Wcześniej funkcjonowała w oparciu o system Epicor Enterprise. Obecnie Re:Sound korzysta z modułu CRM i pakietu narzędzi do zarządzania finansami.

„Architektura nowego systemu Epicor ERP jest jeszcze bardziej elastyczna. Można ją łatwo konfigurować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb, bez wysokich nakładów finansowych i personalnych” — powiedział Otis Quinn, dyrektor IT w Re:Sound. „Ponadto intuicyjna obsługa sprawiła, że na zapoznanie się z nowym systemem nasi informatycy potrzebowali zaledwie trzech dni szkoleniowych. To przekonuje nas do dalszych działań związanych z optymalizacją procesów” – dodał Otis Quinn.

Najnowsza wersja Epicor ERP oparta jest na wielokrotnie nagradzanym i docenionym przez ponad 3000 klientów na całym świecie, systemie Epicor 9. Dodatkowo zawiera moduł Replenishment Workbench, który gwarantuje bardziej efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw i kontrolę transakcji pomiędzy magazynami.