Przejdź do treści

„Globalny Przegląd Emerytalny” – nowy biuletyn informacyjny wortalu Emerytariusz.pl

Wraz z początkiem maja Emerytariusz.pl, wortal poświęcony szeroko pojętej tematyce emerytalnej, rozpoczął wydawanie biuletynu informacyjnego o nazwie „Globalny Przegląd Emerytalny”, stanowiącego przekrój wieści dotyczących emerytur z całego świata. Pierwsze numery tygodnika są dostępne bezpłatnie.

Globalny Przegląd Emerytalny przedstawia najważniejsze wydarzenia związane z systemami emerytalnymi na świecie, zarówno tymi obowiązkowymi, jak i dobrowolnymi. W pierwszym numerze można przeczytać między innymi o problemach funduszy emerytalnych w Japonii, czyli kraju posiadającym najszybciej starzejące się społeczeństwo świata, o presji wywieranej na fundusze przez irlandzkich polityków, o protestach holenderskich pilotów wobec przymusu przechodzenia na wcześniejszą emeryturę, a także nadużyciach Greków, które pozwalały im pobierać emerytury za osoby dawno zmarłe.

Pomysł na wydanie „Globalnego Przeglądu Emerytalnego” narodził się z braku uniwersalnego i niezależnego źródła, z którego ludzie zawodowo bądź prywatnie zainteresowani tematyką emerytur mogliby czerpać informacje – mówi Maciej Rogala, właściciel wortalu Emerytariusz.pl i niezależny ekspert ds. emerytur. W związku z tym, GPE jest adresowany do wszystkich osób zainteresowanych śledzeniem zmian zachodzących w systemach emerytalnych, a przede wszystkim do pracowników powszechnych towarzystw emerytalnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeń na życie, do zakładowych organizacji związkowych, a także doradców finansowych i zakładów oferujących pracownicze programy emerytalne – wylicza Rogala.

Pierwszy numer biuletynu w formacie PDF jest dostępny na stronie wortalu. Również kolejne dwa numery w formie elektronicznej będzie można otrzymać bezpłatnie – wystarczy wysłać maila pod podany na stronie adres kontaktowy. Następne, drukowane numery pisma będą dostępne odpłatnie, w cenie 3,69 zł za sztukę, jednakże w przypadku zamówień większych nakładów biuletynu, cena ta będzie podlegała znacznym rabatom.

Więcej informacji na temat „Globalnego Przeglądu Emerytalnego” można znaleźć na stronie wortalu Emerytariusz.pl.