Przejdź do treści

Wyniki zawodów finałowych VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Wielomiesięczne zmagania uczestników VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów zakończyły się w dniach 18-20 maja 2012 r. w Gdyni. Aż 150 najlepszych z całego kraju przybyło do Trójmiasta, by zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami algorytmicznymi

W finale zawodów indywidualnych zmierzyło się 81 uczestników z całej Polski. Była to dla nich świetna okazja do spotkania i wymiany olimpijskich doświadczeń. Zwycięzcą zawodów został Przemysław Jakub Kozłowski ze Społecznego Gimnazjum nr 8 STO w Białymstoku. Przemek został zwycięzcą OIG już po raz drugi!

W zawodach drużynowych wzięło udział 25  zespołów z całej Polski. Zadania, które rozwiązywały zespoły dotyczyły problemów algorytmicznych, a także zastosowania informatyki w innych naukach ścisłych. Zwyciężyła drużyna Aardvarks z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu, która najlepiej poradziła sobie z ośmioma zadaniami.

Udział w Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów to nie tylko możliwość zdobycia cennych nagród czy uzyskania prestiżowego tytułu, ale również kolejny krok w kierunku zaprogramowania swojej przyszłości. Laureaci i finaliści zawodów indywidualnych olimpiady przyjmowani są do wybranej przez nich publicznej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły. Młodzież weźmie również udział w dwóch letnich olimpijskich obozach naukowo-treningowych.

Do dalszego zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów na kolejnych poziomach edukacji namawiały także Wiceprezydent Miasta Gdyni Ewa Łowkiel, Poseł Katarzyna Hall, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni Krystyna Przyborowska i Przedstawiciel Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Teresa Szakiel, które uświetniły Galę finałową swoją obecnością.

Więcej informacji na temat Olimpiady i projektu:

www.oig.edu.pl

oig@talent.edu.pl