Przełomowe rozwiązanie na rynku kluczy

Producenci coraz częściej zadają sobie pytanie – jak usprawnić pracę użytkownikom narzędzi ręcznych? Takie podejście oraz stale rosnąca konkurencja na rynku, wymaga ciągłej ewolucji technologicznej produktów. Z tej burzy mózgów wychodzą bardzo udane i innowacyjne narzędzia. Tym krokiem poszła niemiecka marka Wera, wypuszczając nową generację kluczy Joker.

Sklep ProfiTechnik wyłapuje najnowsze światowe technologie i sukcesywnie udostępnia polskim użytkownikom. Od niedawna w sklepie pojawił się nowy model płasko-oczkowego klucza Joker z wbudowaną funkcją grzechotki. Jest to produkt idealnie przystosowany do pracy w miejscach wąskich z ograniczonym dostępem, gdzie tradycyjne narzędzia zawodzą, a liczy się efektywność.

Od strony technologicznej w modelu Jokera została udoskonalona i rozbudowana rozwarta część główki klucza dająca pięć nowych funkcjonalności użytkowych.

  • Przytrzymywanie – specjalnie wyprofilowana konstrukcja główki klucza umożliwia przenoszenie nakrętek i śrub do miejsca ich przeznaczenia.
  • Aktywny ogranicznik zapobiega ześlizgiwaniu się Jokera z główki śruby utrzymując klucz w jednym miejscu, przez co kieruje uwagę i siłę użytkownika tylko na czynność pokręcania.
  • Podwójny profil sześciokątny wyposażony w wymienną, hartowaną płytkę metalową z bardzo twardymi ząbkami przymocowany jest do szczęki klucza. Ten system stabilnie chroni klucz przed ześlizgiwaniem się z główki śruby nawet przy szybkich obrotach.
  • Standardowy kąt pracy klucza to 60⁰, przez zastosowanie prostej główki Joker minimalizuje kąt odkręcania, kontrolowania i dokręcania śrub do 30⁰.
  • Grzechotka zlokalizowana na drugim końcu Jokera wyposażona jest w 80 drobnych zębów o mikro podziałce przeznaczonych do sprawnej pracy w wąskich przestrzeniach.

Jeśli chodzi o trwałość Joker został wyposażony w odkuwane szczęki o specjalnej geometrii. Do produkcji wykorzystano bardzo wytrzymałą stal chromowo-molibdenową i powleczono powłoką niklowo-chromową chroniącą przed zużyciem i korozją. Joker występuje w rozmiarach 10, 13, 17 i 19 mm oraz w 4-częściowych zestawach. Cena modelu waha się od 81 do 131 zł. Przeznaczeniem Jokera jest montaż, dokręcanie, regulowanie, odkręcanie podzespołów w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym.

Zobacz film: http://www.youtube.com/watch?v=guo3SzPXNmg&feature=player_embedded

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu