Pokój dziecięcy w barwach Tikkurila

Tagi:

Kolorowe dzieciństwo kształtuje całe późniejsze życie człowieka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, iż równie ważna jak rodzinne ciepło i poczucie stabilności, jest też estetyka otaczająca najmłodszych domowników. Warto zadbać o to, by pokój dziecięcy zachwycał magicznym, pełnym uroku klimatem, a jednocześnie był w pełni bezpieczny.

By zaaranżować barwne „małe królestwo”, w którym dzieci z przyjemnością będą spędzać czas na zabawie i nauce, warto skorzystać z inspiracji Tikkurila. Harmonijna kompozycja kolorów, nie tylko pomoże w kształtowaniu – już od najmłodszych lat – wrażliwości na piękno, ale też przyniesie spokój, odprężenie, poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Bogactwo odcieni, dostępnych w kolekcji Tikkurila, daje możliwość stworzenia w pokoju dziecięcym prawdziwej „krainy czarów”.

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego niezwykle ważne jest, by wybierane produkty były bezpieczne – ekologiczne i minimalizujące ryzyko wystąpienia alergii. Farby marki Tikkurila: z linii Optiva, farby Super White i Pure White, posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów. Rekomendacja PTA jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku.

Magiczny świat kolorów z kolekcji Tikkurila pomoże wykreować przestrzeń idealną zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Planując kolorystyczną aranżację pokoju dziecięcego, starajmy się unikać kontrastów – nie sprawdzą się tu zestawienia opartych na przeciwieństwie, intensywnych barw. Najlepszy efekt osiągniemy, wybierając jasne, stonowane odcienie. Jednolite kompozycje kolorystyczne mogą być jednak zbyt „nużące” wizualnie – dlatego warto urozmaicić je dodatkiem tonacji, zharmonizowanych z barwą główną. Doskonałym konceptem są również rozmaite ścienne aplikacje, które pomogą stworzyć oryginalną, pomysłową aranżację.

Róż nie bez powodu uznawany jest za kolor idealny dla małych księżniczek. Intensywny i pokrywający całość ścian byłby jednak dla pokoju dziecięcego zbyt przytłaczającą propozycją. Aranżację pełną ciepła i uroku łatwiej stworzyć, korzystając z rozbielonego, subtelnego odcienia różu, zestawionego z beżem.

Odcienie błękitu i szarości posłużyły jako baza aranżacji w prawdziwie marynistycznym klimacie. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonale dobrane dodatki współtworzą przestrzeń idealną dla każdego małego marynarza – miłośnika morskich przygód.

Łagodny, stonowany beż to odcień idealny do pokoju dziecięcego. Jest on też kolorem niezwykle uniwersalnym – świetnie będzie prezentował się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Oparcie aranżacji wyłącznie na tym kolorze, utrudniłoby jednak nadanie jej oryginalnego charakteru. Dlatego warto skorzystać z pomysłu urozmaicenia beżowej „bazy” ściennymi aplikacjami, wykonanymi przy pomocy szablonu. Ich pastelowe odcienie są wystarczającym akcentem dla przełamania jednolitości tła, a jednocześnie nie zakłócają ciepła i spokoju aranżacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu