Przejdź do treści

Oki zaprasza na Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan 2012

Już 25 maja, dzięki wsparciu firmy Oki Systems (Polska), polska reprezentacja Karate Fudokan stanie do walki o podium podczas trwających 3 dni Mistrzostw Europy 2012, rozgrywanych w Spale. Marka Oki jest również sponsorem samych Mistrzostw, nad którymi Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

Od 24 do 27 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale gościć będziemy europejską czołówkę karate na Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan. Weźmie w nich udział ponad 800 zawodników i zawodniczek, aktualnych Mistrzów Świata, Mistrzów Europy i Mistrzów Polski, 20 reprezentacji narodowych Europy i ponad 100 sędziów. Tegoroczne zawody to dla polskiej drużyny szansa na zaprezentowanie świetnej formy oraz rezultatu wielomiesięcznych treningów. Oki wspiera Kadrę Narodową w ich zmaganiach w walce o najlepsze wyniki. W 2009 roku drużyna zdobyła aż 43 medale, plasując się na zaszczytnym II miejscu europejskiego rankingu. Pierwszego dnia Mistrzostw, 25 maja, rozegrany zostanie Puchar Europy Dzieci, natomiast 26 oraz 27 maja do walki staną grupy od Kadeta do Seniora. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział także twórca stylu Karate Fudokan prof. dr Ilija Jorga Soke 10 Dan.

Fudokan, choć narodziło się  z tradycyjnego stylu Karate, jest odrębną dyscypliną, o własnych regułach organizacyjnych oraz przepisach kwalifikacyjnych. Co więcej, jako najmłodszy i najbardziej nowoczesny styl Karate, Fudokan rozwija się w niezwykle dynamicznie, ciesząc się bardzo dużą popularnością.

– Wsparcie, którego udzieliliśmy Kadrze Narodowej oraz organizatorom Mistrzostw Europy w Karate Fudokan, to nie przypadek. Jest to dyscyplina kształtująca wartości, postawę oraz osobowość człowieka w sposób wyjątkowo bliski zasadom kultywowanym w naszej firmie. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być oparciem tak silnego zespołu, który sukcesy osiąga dzięki niezwykłej samodyscyplinie i wytrwałości w dążeniu celu – mówi Jacek Tarkiewicz, Dyrektor Marketingu Oki Systems (Polska).

Oki zostało sponsorem tegorocznych Mistrzostw Europy 2012 w Fudokan rozgrywanych w Spale oraz sponsorem całej Kadry Narodowej w Karate Fudokan. Więcej informacji na stronie www.fudokan.pl i www.oki.