Przejdź do treści

Znamy kolejnych artystów Męskiego Grania 2012

  • przez

Co łączy Aleksandrę Kurzak – światowej sławy śpiewaczkę operową z Kazikiem Staszewskim – legendą polskiego rocka i O.S.T.R – mistrzem freestyle’u? Każde z nich porusza się w granicach odmiennych wrażliwości, środków ekspresji, pozornie nie do pogodzenia. Jednak zestawione sprzeczności potrafią wyzwolić nieznaną wcześniej energię i zaskoczyć. Wszyscy oni razem z pozostałymi wykonawcami, których poznamy już wkrótce, będą współtworzyć tegoroczną odsłonę Męskiego Grania.

Pod okiem Katarzyny Nosowskiej, dyrektora artystycznego, formuła wydarzenia otwiera się na nowe rozwiązania i odważnie wkracza w obszary muzycznych eksperymentów. Na jednej scenie zagrają znakomici artyści, legendy polskiego rocka, hip-hopu, elektrycznych brzmień, multiinstrumentaliści, wirtuozi wokalu. Wszyscy od lat tworzą autorski repertuar i z brawurowym zacięciem interpretują już istniejące kompozycje. Cechuje ich odwaga, dociekliwość i ciekawość w sprawdzaniu tego, jak daleko można zajść w artystycznej wędrówce. Przekraczają granice, łamią konwenanse i nie boją się wyzwań. Zebrali się, aby wspólnie dać publiczności Męskiego Grania dużą dawkę dobrej muzyki i zaszczepić chęć samodzielnego szukania niezależnych i prawdziwych brzmień. O kim mowa?

„Kasia Nosowska zaprosiła do współpracy grupę niezwykle złożoną i różnorodną. Każdy z tych artystów to nieprzeciętna osobowość, ogromna twórcza intuicja oraz niespożyta energia. Mają to, co cechuje Męskie Granie – siłę wyrazu, zdecydowanie, niezależność i bezkompromisowość. Wierzymy, że wspólnie wniosą nową jakość do polskiego muzycznego świata i na długo zostaną zapamiętani jako odważni twórcy, otwarci na wyzwania” – mówi Marta Kuropatwińska, manager marki Żywiec.

Wszyscy razem i każdy z osobna robią wielkie wrażenie. Wymienić ich jednym tchem to nie lada wyzwanie. Grupa tak znamienitych twórców stanowi obietnicę wielkich przeżyć i jest zapowiedzią energetycznych, burzliwych i przede wszystkim niezapomnianych koncertów. Na scenie Męskiego Grania staną Acid Drinkers z Titusem na czele, Kury oraz Kazik Na Żywo – żywe legendy, bezkompromisowi orędownicy artystycznej wolności. Rockowe brzmienia będą łagodzić Mitch & Mitch oraz UL/KR – każdy z innej konwencji, jednak z tak samo nurtującym i indywidualnym rysem. Dalej zaprezentują się O.S.T.R. i Tabasko oraz Łona i Webber – dwa hip-hopowe projekty, od lat dla wielu niedoścignione wzory tworzenia rymów i składania bitów. Uzupełnieniem tego muzycznego tygla będzie Aleksandra Kurzak – prawdziwa diwa, wulkan głosu i scenicznej ekspresji, jedna z najlepszych śpiewaczek operowych świata, która wystąpi na jedynym koncercie w Poznaniu wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Evgeny’a Volynski’ego.

Wielcy artyści to nie wszystko, co w projekcie marki Żywiec się liczy. Jednym z jego najważniejszych elementów jest promowanie zdolnych wykonawców, którzy szukają drogi dotarcia do szerszej publiczności. Obok bardziej doświadczonych twórców wystąpią także zwycięzcy konkursu Nowe Męskie Granie. Znamy już pierwszy zespół, który dołączy do grona artystów grających w Warszawie. 14 lipca w Koneserze pojawi się Crab Invasion.

Zaprezentowana grupa to tylko część doborowego składu, jaki zagra na Męskim Graniu 2012. Kolejne nazwiska poznamy już wkrótce.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miejscach:

  • Warszawa, Koneser –14 lipca
  • Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 21 lipca
  • Gdańsk, Ołowianka – 28 lipca
  • Poznań, Stara Gazownia – 4 sierpnia
  • Wrocław, Browar Mieszczański – 11 sierpnia
  • Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 1 września

Więcej informacji o Męskim Graniu oraz materiały multimedialne na: www.meskiegranie.pl