Przejdź do treści

Kryzysoodorni. Wawel Service w 50-tce najlepszych firm deweloperskich z Europy Środkowo – Wschodniej

Według raportu prestiżowego miesięcznika „Construction & Investment Journal” Wawel Service zajął 45 miejsce wśród deweloperów,  którzy w okresie: 2008 – 2012, oddali do użytku najwięcej jednostek mieszkalnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Krakowski deweloper znalazł się wśród firm, które celująco zdały egzamin z kryzysu.

Liczący się w branży nieruchomości ranking magazynu „Construction & Investment Journal” zaprezentował wyniki sprzedażowe firm deweloperskich działających na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W zestawieniu wzięto pod uwagę liczbę oddanych do użytku mieszkań od 1 stycznia 2008 r. do 29 lutego 2012 w pięciu krajach: Polsce, Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech.

Polskie firmy deweloperskie znokautowały największych deweloperów mieszkaniowych z wymienionych państw. W pierwszej 50-tce firm, które we wspominanym okresie oddały do użytku najwięcej jednostek mieszkalnych jest aż 38 firm z naszego kraju, a aż sześć z nich zajęło 6 pierwszych miejsc w rankingu.

Wawel Service, który w ostatnich czterech latach oddał do użytku 5 inwestycji oraz 754 lokali, znalazł się na 45 miejscu rankingu. To niewątpliwe powód do dumy. Zrealizowane, cieszące się bardzo dużą popularnością inwestycje dewelopera to m.in. :

  • Millenia Fort VII etap, Borkowska, bud. D1, Kraków
  • Halszki 28, Kraków
  • Wyspiański Park, ul. Pod Fortem, Kraków
  • Świetlików Bemowo, Warszawa

Nie boimy się kryzysu. Ostatnie cztery lata przyniosły firmie Wawel Service znaczący wzrost liczby transakcji na pierwotnym rynku mieszkaniowym i charakteryzowały się względnie stabilnymi kwartalnymi poziomami sprzedaży. – mówi Piotr Kijanka, Dyrektor Działu Sprzedaży Wawel Service.

Na tak dobre wyniki polskich deweloperów wpływ ma przede wszystkim wielkość polskiego rynku i duża liczba ludności. Duże znaczenie ma tu również odporność polskiej gospodarki przed bezpośrednimi skutkami kryzysu oraz konserwatywna polityka banków względem kredytów hipotecznych i deweloperskich.