Przejdź do treści

Hack4Europe – ostatni tydzień rejestracji

Do 20 maja przedłużony został czas na przesyłanie zgłoszeń do udziału w Hack4Europe. Zadaniem uczestników tego trwającego 48 godzin maratonu programowania jest stworzenie aplikacji bazujących na zasobach największej, europejskiej biblioteki cyfrowej – Europeany. Pula nagród w konkursie to 18 000 złotych.

Już 26 maja w Warszawie rozpocznie się polska edycja 48-godzinnego maratonu programowania Hack4Europe. Jest to międzynarodowy konkurs, który ma zachęcać do twórczego wykorzystywania zasobów największej europejskiej biblioteki cyfrowej Europeana (www.europeana.pl). Hack4Europe to cykl europejskich hackatonów, w ramach którego zaplanowane są maratony programowania m.in.w Warszawie, Leuven i Kopenhadze.

Do 20 maja wszyscy zainteresowani udziałem w Hack4Europe mogą rejestrować się na stronie internetowej: www.hack4europe2012-waw.eventbrite.com.

Spośród przesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 35 osób, które na czas trwania hackatonu otrzymają dostęp do ponad 20 milionów cyfrowych obiektów dziedzictwa kulturowego Europy – obrazów, fotografii, druków, materiałów audiowizualnych i audialnych. Uczestnikom udostępniony zostanie też interfejs programowania aplikacji (API) Europeany.  Zadaniem uczestników Hackatonu będzie stworzenie aplikacji, które pokażą jak można wykorzystać otwarte zasoby kultury.

Najlepsze aplikacje, które powstaną w czasie polskiej edycji maratonu, zostaną nagrodzone w czterech kategoriach:

  • Najbardziej innowacyjna aplikacja,
  • Aplikacja o największym potencjale społecznym,
  • Aplikacja o największym potencjale komercyjnym,
  • Nagroda publiczności.

Opracowane podczas maratonu aplikacje zostaną zaprezentowane 27 maja 2012r. w Klubokawiarni Chłodna 25 o godzinie 16:30.

Laureaci każdej z kategorii otrzymają 2500zł ufundowane przez firmę Black Lion, vouchery o wartości 550EUR do wykorzystania w amazon.com ufundowane przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz zaproszenia do odbycia stażu w Centrum Badawczo-Rozwojowym Orange. Ponadto najlepsze aplikacje wyłonione podczas polskiego etapu konkursu będą oceniane podczas europejskiego finału Hack4Europe przez międzynarodowe jury, a nagrody zostaną wręczone w czerwcu tego roku w Brukseli.

Organizatorami tej edycji Hackatonu jest Fundacja Europeana i Narodowy Instytut Audiowizualny. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.