Przejdź do treści

Buty marki Tretorn w Klifie Warszawa

Od 11 maja w Centrum Handlowym Klif Warszawa dostępne już jest szwedzkie obuwie z ponad stuletnią tradycją – marka Tretorn otworzyła tutaj swój pierwszy butik w Polsce.

Historia Tretorn sięga końca XIX wieku, kiedy to ojciec marki, Johan Dunker założył pierwszą fabrykę w Helsinborgu na zachodnim wybrzeżu Szwecji, zapoczątkowując tym samym jeden z najbardziej trwałych sukcesów od momentu schyłku rewolucji przemysłowej. Firma zajmowała się produkcją kaloszy, które z biegiem lat zyskiwały coraz to nowych nabywców. Zaledwie pięć lat po otwarciu firmy, został wyprodukowany milionowy kalosz. Buty Tretorn nosili wszyscy – od mieszkańców po wojskowych, a ich jakość została uznana za najwyższą nie tylko w Szwecji, ale także w Danii i Niemczech.

Firma zajęła się także produkcją piłek tenisowych – tenis był wówczas bardzo popularną w Skandynawii dyscypliną. Z czasem do piłek dołączyły pierwsze eleganckie buty do uprawiania tenisa – Nylite. Wśród ich wielbicieli wymienia się Jackie O. i Farah Fawcett, prawdopodobnie dlatego buty zyskały wkrótce miano kultowych.

Dziś, po 120 latach od momentu powstania firmy, Tretorn nadal jest synonimem najwyższej jakości, funkcjonalności i innowacji. Swoim klientom oferuje kalosze, sportowe obuwie, odzież, kurtki przeciwdeszczowe czy sprzęt do tenisa dopracowane w najmniejszym szczególe. Wszystko po to, aby przez lata dawać swoim użytkownikom satysfakcję.

Od 11 maja br. Centrum handlowe Klif Warszawa zaprasza do nowootwartego salonu marki Tretorn na 1 piętrze!