Przejdź do treści

Polscy producenci odbierają międzynarodowe nagrody QAD

Przedstawiciele zakładu GEA Technika Cieplna z Opola, dostarczającego wymienniki ciepła oraz krakowskiej firmy FoodCare, producenta wyrobów spożywczych przyjęli prestiżowe nagrody dla firm sektora produkcyjnego. QAD wyróżniło oba przedsiębiorstwa za wyjątkowo efektywne wykorzystanie pakietu wspomagającego zarządzanie klasy ERP w ich rozwoju. Nagrody odebrali osobiście przedstawiciele firm na dorocznej konferencji QAD Explore w Atlancie w Stanach Zjednoczonych (7-10 maja br).

Głównym kryterium przyznania nagrody są osiągnięcia biznesowe przedsiębiorstw oraz budowanie pozycji efektywnego przedsiębiorstwa, w którym procesy działają z największą możliwą skutecznością i wydajnością oraz są w optymalny sposób dostosowane do celów biznesowych firm.

– Jesteśmy szczególnie dumni mogąc przyznać wyróżnienia tak znamienitym przedsiębiorstwom – podkreśliła Pam Lopker, Prezes i założycielka QAD. – Nagrody potwierdzają, że firmy te znajdują się na czele technologicznego wyścigu i są faktycznymi innowatorami, zyskującymi miano The Effective Enterprise. Nasze doroczne nagrody to także wyjątkowa okazja na przedstawienie i popularyzację szczególnych osiągnięć użytkowników pakietu QAD Enterprise Applications wśród firm z całego świata.

Główną nagrodę w kategorii QAD Visionary odebrała Elżbieta Włodarska, wiceprezes FoodCare Sp. z o.o. Firma jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się producentów wyrobów spożywczych w Europie. Obecnie spółka jest właścicielem takich marek jak Gellwe, Fitella, BLACK, N-GINE, 4MOVE i FRUGO. Kapituła przyznająca wyróżnienie podkreśliła wyjątkową skuteczność projektu wdrożenia aplikacji QAD Warehousing, wspierającej procesy magazynowe w zakładach w Niepołomicach i Zabierzowie. Kierownictwo firmy podkreśliło główną korzyść w postaci błyskawicznego czasu zwrotu z inwestycji, który wyniósł niespełna 4 miesiące. Nagroda to również wyraz uznania dla rosnącej międzynarodowej pozycji spółki.

Kolejnym wyróżnieniem dla polskiej firmy był tytuł Rapid Achiever dla GEA Technika Cieplna przyznany za szczególnie szybkie i efektywne wykorzystanie rozwiązań QAD. Nagrodę odebrał Jacek Nazgowicz, kierujący rozwojem informatyki w opolskim zakładzie GEA. Spółka należy do międzynarodowego koncernu GEA Group AG, który od blisko 80 lat jest wiodącym producentem wysokiej klasy specjalistycznych urządzeń procesowych oraz komponentów. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wysokosprawnych wymienników ciepła. GEA posiada najobszerniejszą na świecie ofertę wymienników ciepła dla przemysłu, składającą się obecnie z 400 różnych rodzajów tych urządzeń. W opolskim zakładzie powstaje rocznie około 5 tys. sztuk wymienników ciepła i pozostałych wyrobów stalowych. GEA Technika Cieplna w ciągu ostatnich 2 lat zwiększyła swoją produkcję prawie pięciokrotnie. Dzięki wprowadzonej aplikacji QAD Configurator, firma poprawiła efektywność kluczowego procesu tworzenia zleceń roboczych, które trwało w granicach 3 godzin. Obecnie jest to możliwe w około 20 minut. Okres zwrotu z inwestycji w system jest szacowany przez firmę na 6 miesięcy.

W gronie wyróżnionych firm znalazło się dodatkowo 7 firm:

  • Kategoria Exceptional Deployment, QAD On Demand: Nexteer Automotive za skuteczne wdrożenie aplikacji w modelu QAD On Demand (SaaS) w zakładach tej korporacji na całym świecie. Użytkowaniem ERP firmy QAD w trybie Cloud Computing-u objęte są również oba zakłady produkcyjne w Polsce (w Gliwicach i Tychach)
  • Kategoria Exceptional Deployment, Enterprise Edition: CRANE ChemPharma Flow Sloutions
  • Kategoria QAD Joint Development: Hendrickson International
  • Kategoria Rapid Achiever: CoorsTek, Delphi Automotive Systems Group, Lear-Mexico oraz Columbian Chemicals.