Check Point przedstawia najnowszą odsłonę Software Blade w wersji R75.40 wraz z ujednoliconym systemem operacyjnym GAiA

Check Point® Software Technologies Ltd. (Nasdaq: CHKP), światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa Internetu ogłosił, że dostępny jest już na rynku Check Point R75.40, najnowsze wydanie wiodącego produktu z rodziny Software Blade Architecture™.  Wersja R75.40 zawiera Check Point GAiA™, ujednoliconą i bezpieczną platformę dla wszystkich urządzeń firmy Check Point, otwartych serwerów czy zwirtualizowanych bram bezpieczeństwa. Platforma łączy w sobie wszystko co najlepsze z poprzednich systemów operacyjnych Check Point, czyli IPSO dla IP Series oraz SecurePlatform (SPLAT) dla pozostałych urządzeń Check Point. Dzięki temu klienci mogą dodatkowo wzmocnić swoją infrastrukturę bezpieczeństwa i uprościć jej zarządzanie. Co więcej, R75.40 koncentruje się na profilaktyce przeciwko nowoczesnemu złośliwemu oprogramowaniu, wykorzystując do tego Check Point ThreatCloud™, pierwszą ogólnoświatową sieć opartą na współpracy użytkowników w walce przeciwko cyberprzestępstwom. Sieć ta dostarcza informacje na temat bezpieczeństwa bezpośrednio do rozwiązań używanych przez klientów i jednocześnie przy użyciu nowych funkcjonalności Software Blade – Anti-Bot oraz Antivirus – zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Wersja R75.40 zawiera ponad 100 nowych funkcjonalności, które dają klientom możliwość utworzenia wielowarstwowej ochrony przeciwko zagrożeniom przy jednoczesnym usprawnieniu zarządzania i poprawie wydajności – wszystko po to, by przedsiębiorstwa były bezpieczne.

Bezpieczeństwo jest wciąż bowiem najwyższym priorytetem dla zarządów firm. Przedsiębiorstwa borykają się ze znacznym wzrostem liczby zagrożeń, wiele z nich doświadcza problemów, które są  związane z liczonymi w setkach miesięcznie incydentami wywoływanymi przez nowe złośliwe oprogramowanie. Firmy zaczęły bronić się przed coraz częstszymi atakami poprzez dodawanie nowych zabezpieczeń do infrastruktury bezpieczeństwa. Jest to naturalna reakcja, ale nie zawsze przynosząca żądane korzyści. Większość firm korzysta z usług wielu różnych dostawców w celu zabezpieczenia sieci, jednak wiele przedsiębiorstw wciąż odczuwa brak poczucia bezpieczeństwa ze względu na zbytnią złożoność struktur IT, które powstają przez stosowanie licznych produktów punktowych.

„Aby zwalczać złożone, wielokanałowe ataki, nie wystarczy zainstalowanie kilku niezależnych rozwiązań. W dobie coraz nowszych zagrożeń i rozwiązań bezpieczeństwa bardzo ważnym aspektem dla klienta jest to, aby infrastruktura była spójna i prosta” – mówi Gil Shwed, założyciel, prezes i dyrektor generalny w Check Point Software Technologies. „Dzięki 64-bitowemu systemowi operacyjnemu i całemu wachlarzowi oferowanych nowych funkcjonalności, GAiA pozwala klientom na stosowanie wielowarstwowej ochrony na jednolitej platformie oraz umożliwia stworzenie zintegrowanego planu bezpieczeństwa”.

Wraz z falą nadchodzących zagrożeń oraz technologii zabezpieczających przed nimi, przedsiębiorstwa zaczęły poważnie traktować problem konsolidacji systemów bezpieczeństwa w celu optymalizacji procesów, wzrostu efektywności i osiągnięcia maksymalnej wydajności. Wersja R75.40 wprowadza na rynek Check Point GAiA™ – potężny, 64-bitowy system operacyjny zapewniający lepszą jakość bezpieczeństwa i większą wydajność niż jego poprzednicy, czyli system IPSO przeznaczony dla urządzeń IP oraz system SPLAT dla urządzeń Power-1, UTM-1, IAS i 2012 Appliances. Dzięki GAiA firmy Check Point, klienci mogą cieszyć się jednym, ujednoliconym system operacyjnym dla wszystkich urządzeń Check Point, otwartych serwerów i wirtualnych bram. Ze względu na to, że wiele przedsiębiorstw oraz ogólnoświatowych dostawców usług wciąż dokonuje przesiadki na IPv6, system GAiA został zaprojektowany tak, aby wspierał zarówno sieci IPv4 i IPv6, obsługując aż do 70 milionów równoległych połączeń z wykorzystaniem różnorodnych protokołów routingu dynamicznego – wszystko po to, by sprostać wymaganiom najbardziej wymagających środowisk sieciowych.

Wielofunkcyjny webowy interfejs systemu GAiA optymalizuje operacje IT poprzez automatyczne aktualizacje oprogramowania, które trwają niecałą minutę. Dodatkowo interfejs posiada funkcjonalność szybkiego wyszukiwania wszystkich opcji i komend oraz wiersz poleceń w pełni kompatybilny z systemami IPSO i SPLAT. Ponadto daje on firmom możliwość wzmocnienia szczegółowej polityki bezpieczeństwa i kontroli dostępu na podstawie administracji rolami – dzięki temu możliwe jest dokonanie podziału obowiązków pomiędzy użytkowników pełniących różne funkcje w firmie i posiadających różne uprawnienia.

Check Point ThreatCloud™, która została zaprezentowana wraz z wydaniem wersji R75.40, jest pierwszą siecią opartą na współpracy w walce przeciwko cyberprzestępczości, umożliwiającą przedsiębiorstwom dzielenie się informacjami na temat ataków i śledzenie trendów zagrożeń na podstawie ogólnoświatowych źródeł. Pozwala to lepiej i efektywniej zapobiegać włamaniom. Check Point ThreatCloud™ zbiera dane dzięki sieci unikalnych, międzynarodowych czujników zagrożeń, jak również dzięki bramom bezpieczeństwa firmy, informacjom zebranym podczas prac badawczych oraz z nowinek rynkowych na temat złośliwego oprogramowania. Następnie ta wiedza jest  propagowana do systemów bezpieczeństwa na całym świecie. Dzięki analizie ponad 250 milionów adresów pod kątem wykrywania botów, 4,5 milionom sygnatur złośliwego oprogramowania oraz indeksowi 300 000 zainfekowanych stron internetowych, Check Point ThreatCloud zasila danymi nowe Software Blades – Anti-Bot, oraz udoskonalony Antivirus. Dane te są przesyłane bezpośrednio do systemów bezpieczeństwa, co pozwala im na wprowadzenie skutecznej ochrony przeciwko zaawansowanym zagrożeniom takim jak boty, APT (Advanced Persistent Threats), oraz wszelkim innym formom złożonego złośliwego oprogramowania.

W związku z ogromną ilością danych, które są codziennie logowane, R75.40 firmy Check Point posiada funkcjonalność SmartLog, czyli analizatora logów nowej generacji, pomagającego klientom w przetłumaczeniu tych danych na istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dzięki bardzo szybkiej wyszukiwarce przypominającej Google, użytkownik może bardzo szybko przeszukać miliardy rekordów, identyfikując trendy w logach oraz wzorce komunikacji w kontekście wielu plików, użytkowników, bram i położeń geograficznych. SmartLog to kluczowa funkcjonalność w wiodącej polityce zarządzania bezpieczeństwem firmy Check Point, która zapewnia lepszy wgląd w logi i możliwość wykrycia potencjalnych zagrożeń. SmartLog jest dostępny dla klientów z Logging and Status Software Blade bez dodatkowej licencji.

Check Point R75.40 to dla klientów darmowa aktualizacja zawierająca ponad 100 nowych funkcjonalności, włączając w to regułę maksymalnej liczby połączeń firewall, konfigurację proxy dla Web oraz znakowanie DLP bez konieczności dodatkowej konfiguracji i instalacji nowego sprzętu.

„R75.40 wpisuje się w dalsze kreowanie naszej wizji 3D Security. Poczynając od naszej architektury Software Blade Architecture i potężnej linii urządzeń zaprezentowanej w zeszłym roku aż po naszą nową chmurę ThreatCloud i nowoczesny, ujednolicony system operacyjny, zapewniamy klientom mocne fundamenty i zaawansowaną ochronę niezbędną do utrzymania ich przedsiębiorstw w bezpieczeństwie”, podsumowuje Shwed.

Wydanie R75.40 to darmowa aktualizacja dla obecnych klientów, a ceny za nowe software blade zaczynają się od kwoty 1500$. R75.40 wraz z nowym Software Blade Anti-Bot i Antivirus są już dostępne poprzez ogólnoświatową sieć partnerów sprzedaży Check Point. Aby znaleźć informacje na temat partnerów, odwiedź: http://partners.us.checkpoint.com/partnerlocator/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu