Przejdź do treści

PÓŁNOC Nieruchomości otwiera biura w Pabianicach i Siedlcach

Sieć PÓŁNOC Nieruchomości wzmocniła swoją pozycję w dwóch województwach centralnej Polski: łódzkim i mazowieckim. Na przełomie kwietnia i maja w Pabianicach oraz w Siedlcach otwarte zostały nowe placówki z charakterystycznym żółtym logo. Obydwa nowe biura zlokalizowane są w ścisłych centrach miast.

Placówka w Pabianicach, mieszcząca się przy ulicy Zamkowej 59, została otwarta w dniu 27 kwietnia 2012 roku. Uroczystego otwarcia dokonali Agnieszka Renner, Dyrektor nowego oddziału oraz Krzysztof Pelowski, Dyrektor ds. rozwoju sieci PÓŁNOC Nieruchomości. Biuro w Pabianicach, po dwóch placówkach znajdujących się w Łodzi, jest trzecim oddziałem sieci PÓŁNOC Nieruchomości na terenie województwa łódzkiego. Klienci już mogą skorzystać z kompleksowej oferty biura, obejmującej pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie i wynajmie każdego typu nieruchomości. Ponadto, oferta placówki obejmuje pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Mieszkańcy Siedlec również mogą już korzystać z usług obejmujących pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, które oferuje nowy oddział PÓŁNOC Nieruchomości zlokalizowany w ich mieście. Placówka mieszcząca się przy ul. Sienkiewicza 55 rozpoczęła działalność w dniu 8 maja 2012 r. i jest drugim, po warszawskim oddziale, biurem PÓŁNOC Nieruchomości działającym w województwie mazowieckim.

– Ponad połowa wszystkich obecnie działających placówek franczyzowych sieci PÓŁNOC Nieruchomości zlokalizowana jest w miastach liczących mniej niż 100 tys. mieszkańców. W mniejszych miastach są często znacznie lepsze warunki do prowadzenia tego typu działalności niż w dużych aglomeracjach z uwagi na mniejszą konkurencję i niższe koszty wynajmu lokalu biurowego – mówi Krzysztof Pelowski. Co ciekawe, aż 20% placówek naszej sieci działa z powodzeniem w miejscowościach, które liczą mniej niż 30 tys. mieszkańców. Oznacza to, że w małych miastach tkwi spory potencjał i aby osiągnąć sukces, wcale nie trzeba uciekać do dużej aglomeracji – zauważa Pelowski.

Aby przystąpić do sieci PÓŁNOC Nieruchomości należy dysponować własnym lub wynajętym lokalem w atrakcyjnym punkcie miasta oraz środkami finansowymi pozwalającymi na uruchomienie biura i jego utrzymanie w początkowej fazie rozwoju. Nie jest wymagana natomiast licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wystarczy zatrudnienie w biurze osoby z uprawnieniami. Cała kwota inwestycji to minimum 20 000 zł. Zwrot zainwestowanych środków następuje zwykle w okresie od 6 do 12 miesięcy od rozpoczęcia działalności.