Dominacja Szczęsnego i Wisły Kraków

Marzec był kolejnym miesiącem dominacji pierwszego bramkarza naszej reprezentacji oraz ustępującego piłkarskiego Mistrza Polski – wynika z cyklicznego badania „Polska Piłka” przeprowadzonego przez agencję informacyjną „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”

Bieżąca analiza materiałów medialnych w marcu br. wykazała kolejny wzrost zainteresowania polskimi drużynami piłkarskimi. W porównaniu z poprzednim miesiącem, dziennikarze częściej pisali na temat niemal wszystkich klubów Ekstraklasy. Słabszy rezultat od lutowego wyniku zanotowała tylko Legia Warszawa i Wisła Kraków. „Wojskowi” w ogólnym zestawieniu spadli z drugiej na piątą pozycję. Nieco gorszy wynik „Białej Gwiazdy” i tak okazał się najlepszym rezultatem spośród wszystkich klubów Ekstraklasy.

Wynik warszawskiej drużyny uzyskany w marcu był słabszy od lutowego rezultatu o ok. 8 proc. Tylko o niespełna 1 proc. pogorszyły się statystyki Wisły Kraków. Pozostałe drużyny zanotowały wyraźny wzrost zainteresowania medialnego. Największy, bo przekraczający 50 proc., uzyskały: Korona Kielce, Widzew Łódź oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Od czterech miesięcy nie zmienia się natomiast czołówka zestawienia najbardziej medialnych bramkarzy. Zdecydowanym liderem i pewnym „numerem jeden” pozostaje Wojciech Szczęsny. Podstawowy bramkarz Arsenalu Londyn wyprzedza drugiego w klasyfikacji Artura Boruca. Trzecie miejsce kolejny raz przypadło klubowemu zmiennikowi Szczęsnego – Łukaszowi Fabiańskiemu.

Bardzo duże zainteresowanie medialne, w porównaniu z poprzednim miesiącem, odnotowały kluby występujące na „zapleczu” Ekstraklasy. Liderem klasyfikacji okazała się Arka Gdynia, a za jej plecami uplasowały się kolejno: Pogoń Szczecin, Polonia Bytom, Wisła Płock, Zawisza Bydgoszcz i Warta Poznań.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu