Wyjątkowy koncept Starbucks Reserve po raz pierwszy w Polsce

W czerwcu 2012 roku we Wrocławiu zostanie otwarta pierwsza kawiarnia Starbucks Reserve w Polsce. Będzie to trzecie po Amsterdamie i Moskwie tego typu miejsce w Europie kontynentalnej. Koncept Starbucks Reserve charakteryzuje specjalna oferta najwyższej jakości kaw ziarnistych, tzw. stanowisko „slow coffee”, przy którym klienci mogą otrzymać kawę zaparzaną na dwa różne sposoby, a także wyjątkowy, elegancki wystrój wnętrza w stylu kolonialnym. W ofercie wrocławskiej kawiarni znajdzie się ekskluzywna kawa Starbucks Jamaica Blue Mountain™ uznawana za drugą najlepszą kawę na świecie zaraz po Kopi Luwak.

Kawiarnia Starbucks Reserve zlokalizowana będzie przy ulicy Oławskiej w pobliżu wrocławskiego rynku. To idealne miejsce zarówno dla osób, które się spieszą i na ogół biorą kawę na wynos, jak i dla tych, którzy cenią najwyższą jakość, a przygotowanie kawy i jej smakowanie stanowi dla nich wyjątkowy rytuał. Oprócz klasycznego baru, przy którym klienci będą mogli zamówić swoje ulubione napoje i przekąski, znajdzie się tu tzw. „slow coffee station”, gdzie nasi goście będą mogli otrzymać kawę zaparzaną na dwa sposoby – w ekspresie tłokowym, tzw. French Press, który jest wykorzystywany podczas seminariów kawowych Starbucks, oraz w ekspresie przelewowym typu pour over, który zapewnia jeszcze bardziej intensywny smak i aromat wybranej mieszanki ziaren. Dodatkowo, na specjalne życzenie klienta, barista podczas przygotowywania kawy opowie o jej rodzaju, regionie pochodzenia, stopniu palenia, metodach parzenia, a także podpowie, z jakim deserem lub posiłkiem dana mieszanka ziaren komponuje się najlepiej.

„Kawiarnia Starbucks Reserve odpowie na potrzeby przede wszystkim tych, którzy cenią najwyższej jakości kawę przygotowywaną na różne sposoby tak, aby wydobyć z niej głębię smaku i aromatu, są jej koneserami i poszukują nowych, zaskakujących smaków. Bardzo ważny jest dla nich również profesjonalizm baristów, którzy są mistrzami w przygotowywaniu kawy i posiadają szeroką wiedzę na jej temat. To także idealne miejsce dla osób, które preferują spokojne delektowanie się kawą, bez pośpiechu” – powiedziała Izabela Winsztal, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

W ofercie wrocławskiej kawiarni Starbucks Reserve dostępna będzie wyjątkowa mieszanka ziaren Jamaica Blue Mountain™ uznawana za drugą po Kopi Luwak (ziarna tej kawy pozyskiwane są z odchodów łaskuna muzanga, ssaka nazywanego popularnie cywetą), najlepszą kawę na świecie. Kawę tę charakteryzują intensywny smak i aromat, a także wyraźnie wyczuwalne nuty owocowe. Nasi goście będą mogli delektować się nią w wyjątkowo przytulnej atmosferze przywodzącej na myśl tradycyjne kolonialne wnętrze i dalekie podróże. W wystroju kawiarni będą dominowały naturalne materiały, głównie drewno, stonowane kolory oraz proste kształty.

„Kawiarnie Starbucks Reserve otwieramy z reguły na dojrzałych i rozwiniętych rynkach, a Polska staje się dla nas coraz ważniejszym miejscem na mapie Europy. Polacy coraz bardziej doceniają wysokiej jakości kawę, dlatego bardzo się cieszę, że już wkrótce wprowadzimy ten koncept właśnie do Polski. Starbucks Reserve będzie idealnym miejscem zarówno dla tych, którzy cenią standardową ofertę Starbucks, ale także dla osób, które traktują zaparzanie i picie kawy jak ceremonię” – powiedział Michael Hudspeth, Starbucks Brand President na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu