Przejdź do treści

Wielkie otwarcie z talentami

Magia, akrobacje, występy osobliwości – finaliści znanego telewizyjnego show zdominują otwarcie Galerii Korona Kielce. Imprezy związane z tym wydarzeniem potrwają pięć dni. Inwestor zapowiada, że inauguracja działalności śródmiejskiego centrum rozrywkowo – handlowego będzie prawdziwym świętem dla miasta i regionu.

Galeria Korona Kielce zostanie uroczyście otwarta w środę, 16 maja o godz. 9.00. – Dla pierwszych klientów nasi najemcy przygotowali specjalne oferty, m.in. wysokie rabaty i promocje. Pierwsze dni będą więc doskonałą okazją dla tych, którzy już zaplanowali korzystne zakupy. Poza funkcją komercyjną nasz obiekt pełnić będzie również rolę centrum rozrywki i przy okazji otwarcia mocno tę działalność wyeksponujemy – informuje Izabela Ironmonger, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce.  Od 16 do 20 maja mieszkańcy Kielc spotkają się w Galerii Korona Kielce z 10 uczestnikami Programu „Mam Talent”. Artyści zaprezentują swoje nieprzeciętne zdolności. Na scenie będzie można zobaczyć akrobacje, osobliwe wyczyny na rowerach, żonglerkę, triki piłkarskie, pokazy magii i iluzji oraz koncert na zakończenie. Wielkie otwarcie poprowadzi Mariusz Walkosz, aktor i mim, współpracujący m.in. z Wrocławskim Teatrem Współczesnym i Jeleniogórskim Teatrem im. C .K .Norwida.

Kamil i Krystian Kłeczkowie trafili do „Mam Talent” z Rzeszowa, gdzie na co dzień trenują w Stal Rzeszów. Zdobywają najważniejsze trofea w tej dyscyplinie sportowej na polskiej i międzynarodowej arenie. W trzeciej edycji telewizyjnego programu wystąpili ucharakteryzowani na muzyków znanego zespołu The Blues Brothers – ubrani w czarne garnitury, kapelusze i ciemne okulary. Te przebrania stały się ich znakiem rozpoznawczym. Jury oraz publiczność zafascynowali swoimi akrobacjami na trampolinie, skokami na batucie oraz saltami połączonymi z elementami sztuki cyrkowej. Bliźniaki Kłeczek wystąpią w Galerii Korona Kielce w środę, 16 maja o godzinie 18.00.

Rafał Mulka to jeden z wielu iluzjonistów, którzy wystąpią na scenie Galerii Korona Kielce podczas jej otwarcia. Artysta w swoim show pokazuje świat pełen magii, rzeczy niewytłumaczalnych i tajemniczych. Jest twórcą Beskidzkiego Teatru Iluzji. Przez 15 lat pracy przygotował 2,5 tysiąca programów. Zaczynał od występów przed dziecięcą publicznością. W IV edycji programu „Mam Talent” doszedł do półfinału. Teraz granice między rzeczywistością i iluzją przełamie w Galerii Korona Kielce 16 maja o godz. 20.00.

Krystian Herba to pochodzący z Rzeszowa sportowiec, specjalizujący się w trialu rowerowym. Popularność zyskał biorąc udział w drugiej edycji telewizyjnego show „Mam Talent” oraz dzięki ekstremalnym zdobywaniem drapaczy chmur – skacząc rowerem po schodach. Karierę sportową rozpoczął w 1995 roku. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, a także finalistą i uczestnikiem wielu zawodów cyklotrialowych na świecie. W latach 1999-2009 był reprezentantem Polski w swojej dziedzinie sportowej. Obecnie zajmuje się pokazami akrobacji rowerowych. Krystian Herba wystąpi w Galerii Korona Kielce w czwartek, 17 maja o godzinie 18.00 oraz w piątek, 18 maja o godzinie 17.00.

Patenciarz to kreacja stworzona przez Marcina Marciszewskiego. Wyróżnia ją sztywny krawat oraz sterczące sznurówki, a także styl bycia – kradzieże, oszustwa i dość częste kolizje z prawem, bałaganiarstwo, niechlujstwo, generalnie abnegacja rzeczywistości i ignorancja. Marciszewski takimi cechami obdarzył postać komediową, która swoimi gagami bawi widownię. Budzi nie tylko śmiech, ale i niedowierzanie publiczności. Kuba Wojewódzki po jego występie w „Mam Talent” powiedział o nim, że jest Alfredem Hitchcockiem polskiej pantomimy. Patenciarz wystąpi w Galerii Korona Kielce w czwartek, 17 maja o godzinie 20.00 oraz w piątek, 18 maja o godzinie 19.00.

Krzysztof Golonka to aktualny mistrz świata w trikach piłkarskich – Freestyle Football Shows. Swoje żonglerskie umiejętności prezentował z powodzeniem podczas promocji sportowych organizacji, imprez czy widowisk na całym świecie. Wystąpił m.in. podczas oficjalnej prezentacji Logo UEFA Euro 2012 i prezentacji Loży VIP Stadionu Narodowego. Golonka pojawi się też w najnowszej odsłonie gry komputerowej Fifa Street 4. Gracze będą mogli wcielić się w postać polskiego freestylera. W programie „Mam Talent” dotarł do finału. Przed mieszkańcami Kielc wystąpi 17 maja o godz. 19.00.

Jadzia Peszko i Dominika Drewniak z Rzeszowa swoim występem w programie „Mam Talent” wzbudziły wzruszenie publiczności oraz podziw surowego jury. Dziewczyny akrobatykę trenują od lat. Jak przyznają w wywiadach, do udziału w programie zachęcili je koledzy. Było warto, bo dotarły do finału. Ich wyczyny akrobatyczne będzie można podziwiać w piątek, 18 maja o godzinie 18.00.

Rozmrożenie butelek z alkoholem przez Tomasza Kabisa w „Mam Talent” zaskoczyło nawet sceptycznie nastawionego do magicznych sztuczek Kubę Wojewódzkiego. Magik iluzją pasjonuje się od dziecka. Pochodzi z Katowic, ale występuje na terenie całego kraju oraz za granicą. W III edycji programu „Mam Talent” zdobył trzy głosy na „tak”, nawet Wojewódzkiego. Kabis jest też wolontariuszem Fundacji „Mam marzenie”, spełniającej marzenia ciężko chorych dzieci. W Galerii Korona Kielce poprowadzi warsztaty z iluzji 20 maja o godzinie 15.00.

Choć uczestnicy programu „Mam Talent” zdominują otwarcie Galerii Korona Kielce, to jednak nie zabraknie innych atrakcji.

Na zaproszenie śródmiejskiego centrum rozrywkowo – handlowego do Kielc przyjedzie jedno z najbardziej rozpoznawalnych polskich małżeństw, Hanna i Antoni Gucwińscy. Oboje przez 40 lat zarządzali wrocławskim ogrodem zoologicznym, promując wśród widzów telewizyjnego programu „Z kamerą wśród zwierząt” wiedzę na temat egzotycznych gatunków. Za ich kadencji dolnośląskie zoo cieszyło się największą popularnością w kraju, a oni – sławą znawców i miłośników zwierząt. W Galerii Korona Kielce Państwo Gucwińscy wystąpią dwukrotnie, w piątek, 18 maja o godzinie 15.00 i w niedzielę, 20 maja o godzinie 13.00.

W sobotę, 19 maja o godzinie 19.00 przed Klientami Galerii zaprezentuje się Aleksander Tkacz. To ukraiński magik, który występował na całym świecie. W Polsce pracuje od lat – wydał książkę o magii, w której zdradza tajniki swojego zawodu.

Dla miłośników muzyki wystąpi też zespół „Kilersi”, znany z wykonywania przebojów muzyki dziecięcej w konwencji rockowej.

Szczegółowy program

Wielkie Otwarcie Galerii Korona Kielce

 • 16 maja 2012 do 20 maja 2012

ŚRODA, 16 maja

 • 15.00 – Program rozrywkowy dla dzieci „Słoneczne Rytmy” – I część
 • 16.00 – Wizyta Ronalda MC Donalda – animacje dla dzieci
 • 17.00 – Program rozrywkowy dla dzieci „Słoneczne Rytmy” II część
 • 18.00 – Pokaz w wykonaniu bliźniaków Kłeczek – Mistrzów Polski Juniorów w akrobatyce powietrznej
 • 19.00 – Pokaz najmłodszych cyrkowców w Polsce
 • 20.00 – Występ iluzjonisty Rafała Mulki – finalisty „Mam Talent”

CZWARTEK, 17 maja

 • 15.00 – Program rozrywkowy dla dzieci „Słoneczne Rytmy”
 • 17.00 – Pokaz najmłodszych cyrkowców w Polsce
 • 18.00 – Występ trialowca Krystiana Herby – finalisty „Mam Talent”
 • 19.00 – Show Krzysztofa Golonki, mistrza świata w trickach piłkarskich i finalisty „Mam Talent”
 • 20.00 – Show Patenciarza Marcina Marczewskiego – finalisty „Mam Talent”

PIĄTEK, 18 maja

 • 15.00 – Animacje wokalne dla dzieci połączone z programem edukacyjnym prowadzonym przez Państwa Gucwińskich
 • 16.00 – Pokazy egzotycznych węży
 • 17.00 – Występ trialowca Krystiana Herby – finalisty „Mam Talent”
 • 18.00 – Pokaz akrobatyczny w wykonaniu Jadzi i Dominiki – uczestniczek „Mam Talent”
 • 19.00 – Show Patenciarza Marcina Marczewskiego – finalisty „Mam Talent”
 • 20.00 – Pokaz 3D ART – akrobatyka powietrzna finalistów „Mam Talent”

SOBOTA, 19 maja

 • 11.00 – Kielecki Teatr Tańca
 • 13.00 – Program rozrywkowy dla dzieci „Słoneczne Rytmy”
 • 15.00 – Pokazy taneczne Kieleckiego Teatru Tańca „Jazz Dance Back and Forth”
 • 16.00 – Pokaz najmłodszych cyrkowców w Polsce
 • 17.00 – Pokazy gimnastyki artystycznej Elite Talent Club – Mistrzów Polski Seniorów
 • 18.00 – Flair of Masters – mistrzowskie pokazy żonglerki barmańskiej
 • 19.00 – Pokazy kulinarne z konkursami
 • 20.00 – Pokaz mistrza iluzji Aleksandra Tkacza

NIEDZIELA, 20 maja

 • 13.00 – Animacje wokalne dla dzieci połączone z programem edukacyjnym prowadzonym przez Państwa Gucwińskich
 • 15.00 – Pokazy akrobatyczne
 • 16.00 – Pokazy tańca
 • 17.00 – Warsztaty magii z Tomaszem Kabisem – finalistą „Mam Talent”
 • 18.00 – Pokazy kulinarne z konkursami
 • 19.00 – Koncert zespołu Kilersi
 • 20.00 – Show Krzysztofa Golonki, mistrza świata w trickach piłkarskich i finalisty „Mam Talent”