Przejdź do treści

Mobilne rozwiązania od Looksoft i PayU

Agencja marketingu mobilnego Looksoft oraz operator płatności internetowych PayU S.A. nawiązali współpracę w zakresie obsługi transakcji finansowych w branży m-commerce. PayU udostępni nowoczesny sposób realizacji płatności za pomocą smartfonów. Looksoft zaoferuje to rozwiązanie w swoich aplikacjach mobilnych dla sklepów internetowych.

Coraz więcej Polaków posiada smartfony wyposażone w specjalne aplikacje pozwalające szybciej zaspokoić potrzeby zakupowe. Dotychczas brakowało jednak wygodnych rozwiązań do płatności mobilnych, żeby nabyć towar trzeba było połączyć się z kontem internetowym w banku. Nowe rozwiązanie PayU jest znacznie prostsze w obsłudze. Korzystając ze środków na karcie kredytowej posiadacze smartfonów będą mogli zapłacić za bilet na samolot czy zrobić zakupy w sklepie internetowym bez wychodzenia z aplikacji mobilnej.

– Stosowane do tej pory w sklepach internetowych formy przelewów nie sprawdzały się w przypadku urządzeń mobilnych, ponieważ trud związany z przeprowadzeniem transakcji na małym wyświetlaczu telefonu skutecznie odstraszał potencjalnych kupujących. W tej chwili klienci będą mogli regulować rachunki znacznie wygodniej – z poziomu aplikacji mobilnej sklepu – mówi Andrey Popov, Product Manager, PayU S.A.

Nowa usługa PayU jest adresowana do wszystkich firm, których klienci realizują transakcje online. Looksoft będzie ją udostępniać na swojej platformie do tworzenia sklepów mobilnych.

– Brak szybkich i wygodnych płatności to moim zdaniem główne ograniczenie rozwoju projektów m-commerce. W LookSoft coraz częściej pracujemy nad projektami m-commerce dlatego nawiązanie współpracy z PayU traktuję jako bardzo ważny element uzupełnienia naszej oferty. Dzięki temu dostarczymy naszym klientom kompletne i proste w obsłudze rozwiązanie także w zakresie płatności mobilnych – mówi Łukasz Makowski, prezes Looksoft.

Nowa usługa PayU, służąca do realizacji płatności kartą kredytową za pośrednictwem smartfonów, zostanie wprowadzona na rynek w maju br. Rozwiązanie będzie dostępne dla wszystkich popularnych smartfonów.