Przejdź do treści

Juwenalia pełną parą

  • przez

Żywiec celebruje największe święto studenckie – Juwenalia. Na studentów czeka w tym roku mnóstwo dodatkowych atrakcji. 11 i 12 maja, podczas Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego, goście będą mogli poznać wyjątkowe dziedzictwo marki Żywiec oraz ciekawostki dotyczące jej rodowodu.

Markę Żywiec cechuje głęboki szacunek do własnych korzeni oraz przywiązanie do tradycji. Aby umożliwić konsumentom poznanie tego niezwykłego dziedzictwa, narodził się pomysł stworzenia interaktywnej przestrzeni, która pozwoliłaby na obcowanie z marką w ciekawej, nowoczesnej i jednocześnie angażującej formie. Arcystrefa, po raz pierwszy udostępniona szerszej publiczności podczas łódzkich Juwenaliów, to wyjątkowa przestrzeń Żywca zaprojektowana przez znanego polskiego designera. W pomieszczeniach stworzonych na bazie modnych obecnie modułów kontenerowych, studenci będą mieli okazję poczuć prawdziwie żywiecki klimat. Najważniejszym elementem strefy będą obszary prezentujące wartości marki i jej 156-letnie dziedzictwo. W nowoczesnej formie zostaną podane wszystkie istotne dla Żywca fakty oraz ciekawostki. Arcystrefa będzie z pewnością największą, poza muzyką, atrakcją łódzkiej imprezy.

Podczas Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego marka Żywiec przeprowadzi program 18+, promujący odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i sprzedaż piwa wyłącznie osobom pełnoletnim. W ramach akcji barmani zostaną przeszkoleni w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży. Przy nalewakach piwa znajdą się tabliczki z logo i hasłem projektu: Jestem pełnoletni. Nie kupuję alkoholu nieletnim. Takie samo hasło znajdzie się na specjalnych opaskach, które będą wręczane młodym osobom mogącym, jeśli będzie to wskazane w razie wątpliwości, co do wieku kupującego piwo – okazać sprzedającemu dowód potwierdzający pełnoletniość. Opaski będą mogły dostać wszystkie osoby, które chcą propagować odpowiedzialną konsumpcję i popierają sprzedaż alkoholu osobom wyłącznie pełnoletnim.

Łódzkie Juwenalia to także porcja dobrej muzyki. W piątek 11 maja o godzinie 19:00 rozpoczną się pierwsze koncerty. Będzie można wówczas usłyszeć m.in. wrocławski zespół Hurt czy takie sławy jak Elektryczne Gitary i T-Love. W sobotę zagrają natomiast m.in. Habakuk, Monika Brodka, Konkubent i Lady Pank. Imprezy odbędą się na Lumumbowie.

Marka Żywiec jest głównym sponsorem Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego.