Przejdź do treści

Blackpartners tworzy nowy fundusz venture capital

Blackpartners tworzy nowy fundusz venture capital, który będzie inwestował do 5 mln zł w spółki o sprawdzonym modelu biznesowym. Fundusz nie będzie posiadał focusu na konkretną branżę, ale raczej nie będzie inwestował w nieruchomości.

Jak tłumaczy Magdalena Samusionek z Blackpartners, fundusz ma dysponować kapitałem 30 mln zł i inwestować w spółki, które funkcjonują na rynku min. od roku. Fundusz będzie preferował spółki, które działają na masowym rynku i potrzebują dodatkowego finansowania na ekspansję, inwestycje i przejęcia. Nie wchodzimy w firmy z problemami finansowymi, chyba, że proces restrukturyzacji będzie nieskomplikowany – dodaje Samusionek. Fundusz będzie obejmował udziały mniejszościowe, chociaż partnerzy chcą aktywnie uczestniczyć w zarządzaniu.

Jesteśmy firmą doradczą, która oferuje usługi z zakresu pozyskiwania finansowania oraz fuzji i przejęć, więc wejście na drugą stronę barykady jest uzasadnionym rozwiązaniem – tłumaczy Anna Jasik, jeden z partnerów. Prowadzimy dwa projekty restrukturyzacyjne i dwa transakcyjne, i jesteśmy zdecydowani zainwestować w przynajmniej w jedną z obsługiwanych przez nas spółek – dodaje Jasik.

Blackpartners nadal poszukuje inwestorów, którzy będą chcieli inwestować poprzez fundusz VC. – Do tej pory mamy już commitments na 10 mln zł i dalej zbieramy kapitał – informuje Magdalena Samusionek. Jak informują partnerzy Blackpartners, planowany start funduszu to wrzesień b.r.. Przygotowujemy kwestie formalne, wizerunkowe i techniczne. Będziemy gotowi we wrześniu, a pierwsze dwie inwestycje chcemy sfinalizować w tym roku.  Już wkrótce na www.blackpartners.pl uruchomimy wszelkie niezbędne informacje o funduszu i formularz aplikacyjny – mówi Anna Jasik.