Przejdź do treści

Art Battles Euro Tour 2012 rusza w Arkadii

12 maja rusza Art Battles Euro Tour 2012 – europejskie tournee „bitew artystycznych”, które rozpocznie się w Warszawie dwutygodniowym konkursem malarstwa na żywo w arkadyjskim Theatrum. Największy wyłoniony w jego wyniku talent będzie miał zaszczyt reprezentowania Polski w Paryżu.

Areną Art Battles, czyli odbywających się na żywo zmagań 8 artystów reprezentujących szerokie spektrum stylów artystycznych, stanie się warszawska Arkadia. Zwycięzca konkursu w Arkadii włączony zostanie w międzynarodowy nurt Art Battles dzięki bitwie, którą stoczy ze słynną, tworzącą na żywo malarką i artystką z nowojorskiego Brooklynu, Danielle Mastrion podczas bitwy pokazowej 26 maja.

Art Battles Arkadia to pierwszy przystanek na trasie Art Battles Euro Tour 2012. Zwycięzcy konkursów malarstwa na żywo Art Battles, zorganizowanych w 2012 roku w Europie i Ameryce, zmierzą się w finale, który odbędzie się we wrześniu w Paryżu.

Podczas konkursu wykorzystana zostanie również międzynarodowa strona internetowa ArtBattles.com. 8 artystów będzie współzawodniczyć w serii czterech bitew, które stoczą na żywo przed publicznością w Arkadii oraz online. Międzynarodowa publiczność Art Battles wybierze polskiego mistrza, który pojedzie do Paryża.

Organizację Art Battles w Warszawie umożliwiło Centrum Handlowe Arkadia.