Roger Hodgkiss prezesem Link4

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Rogera Hodgkissa na stanowisko prezesa zarządu towarzystwa ubezpieczeń Link4.

Roger Hodgkiss pełnił dotychczas funkcję wiceprezesa zarządu w Link4. Wcześniej zasiadał w radzie nadzorczej spółki. Jednym z warunków wyrażenia przez KNF zgody na objęcie funkcji prezesa było udowodnienie znajomości języka polskiego przed KNF, co miało miejsce 8 maja.

Roger Hodgkiss ma 14-letnie doświadczenie w branży usług finansowych. Jest dyplomowanym biegłym rewidentem, certyfikowanym w Wielkiej Brytanii. Od 2007 roku pracuje w RSA (które jest właścicielem Link4) – międzynarodowej grupie ubezpieczeniowej, notowanej na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych (wchodzącej w skład prestiżowego indeksu FTSE4Good) i obsługującej ponad 20 mln klientów na całym świecie.

Wcześniej Roger Hodgkiss sprawował funkcję prezesa zarządu AAS Balta – największego ubezpieczyciela na Łotwie. Był także dyrektorem handlowym w Intouch Insurance Group BV, spółki holdingowej należącej do grupy RSA, będącej właścicielem towarzystw ubezpieczeń direct w Czechach (Direct Pojistovna) i Rosji (InTouch). W latach 1998-2007 pracował dla GE Capital, gdzie zajmował stanowiska kierownicze w obszarze finansów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu