Przejdź do treści

Relacje z 65. Festiwalu Filmowego w Cannes na Sundance Channel

W dniach od 4 do 8 czerwca o 22.00 kanał filmowy Sundance Channel trzeci rok z rzędu zabierze widzów za kulisy jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie filmu. Blok „Cannes 2012” będzie składał się z 30-minutowych programów poświęconych najważniejszym wydarzeniom 65. Festiwalu Filmowego w Cannes.

W specjalnych programach „Cannes 2012” widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć wyjątkową atmosferę festiwalu. Nie zabraknie wywiadów z gwiazdami i producentami filmowymi prosto z czerwonego dywanu. Ponadto w każdym programie zostaną ocenione dwa filmy, które będą miały swoją premierę na festiwalu.

Dodatkowo 9 czerwca o 18:30 Sundance Channel wyemituje blok programowy „Classically Cannes”, w ramach którego zostaną pokazane programy dokumentalne z poprzednich lat oraz powtórki relacji z tegorocznego festiwalu w Cannes.

Na 65. Festiwalu Filmowym w Cannes będzie można obejrzeć najbardziej oczekiwane filmy roku. Jedną z 21 produkcji, które powalczą w tym roku o Złotą Palmę, jest film otwarcia „Moonrise Kingdom” w reżyserii Wesa Andersona z Brucem Willisem, Edwardem Nortonem oraz Tildą Swinton w rolach głównych. Spośród pozostałych filmów warto wymienić takie tytuły jak „Cosmopolis” Davida Cronenberga z Robertem Pattinsonem w roli głównej, adaptację książki Jacka Kerouaca „W drodze” w wykonaniu Waltera Sallesa z Kristen Stewart oraz Samem Rileyem w rolach głównych, „Killing Them Softly” Andrew Dominika z Bradem Pittem w roli głównej czy „Lawless” Johna Hillcoata z Tomem Hardym, Guyem Pearcem oraz Garym Oldmanem w rolach głównych.

Ken Loach, który był nominowany do Złotej Palmy i który w 2006 roku zdobył statuetkę za “Wiatr buszujący w jęczmieniu” (The Wind That Shakes the Barley), pokaże komedię „The Angels’ Share”. Na festiwalu zostanie również pokazany „The Paperboy” w reżyserii Lee Danielsa (Precious) z Zaciem Efronem i Nicole Kidman w rolach głównych, a także „De rouille et d’os” (Rust and Bone) Jacquesa Audiarda z nagrodzoną Oskarem Marion Cotillard w roli głównej. Słynną francuską aktorkę Isabelle Huppert będzie można obejrzeć w nowym filmie Michaela Haneke’a „Amour”, który również zostanie wyemitowany na festiwalu.

W tym roku w jury festiwalu zasiądą między innymi: brytyjski aktor Ewan McGregor, francuska aktorka Emmanuelle Devos oraz nagrodzony Oskarem reżyser i scenarzysta Alexander Payne. Festiwal Filmowy w Cannes rozpocznie się 16 maja. Relacje Sundance Channel z festiwalu powstają we współpracy z 3DD Entertainment.

Sundance Channel, oprócz relacji z Festiwalu Filmowego w Cannes, jest zawsze obecny na innych ważnych festiwalach, m.in. w Wenecji, Busan, Hong Kongu, jak również Festiwalu Filmowym Sundance oraz Festiwalu Filmowym Sundance w Londynie. Sundance Channel jest dostępny w ofercie UPC Polska w wersji HD na kanale 494 oraz w wersji SD na kanale 493, a także w ofercie Jambox w wersji HD na kanale 243.