Polak nowym Dyrektorem Finansowym Philip Morris International (PMI)

Jacek Olczak, Prezydent Regionu Unii Europejskiej obejmie 1 sierpnia 2012 r. stanowisko Dyrektora Zarządzającego ds. Finansów PMI. Jacek Olczak zastąpi Hermanna Waldemera, który postanowił przejść na emeryturę z końcem lipca 2012 r. To kolejny znaczący awans Polaka w strukturach PMI, firmy, która zatrudnia na świecie 78 000 osób.

„Jacek Olczak jest niezwykle zdolnym i doświadczonym specjalistą, który pełni funkcję Prezydenta Regionu Unii Europejskiej od kwietnia 2009 r. Od 1993 r., kiedy dołączył do PMI, zajmował wiele różnych stanowisk w Działach Finansów, Sprzedaży i w Dziale Operacyjnym, które wiązały się z coraz większą odpowiedzialnością. Była to m.in. pozycja: Dyrektora Generalnego na Rumunię, Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie, Wiceprezydenta Regionu Europy Środkowej oraz Dyrektora Zarządzającego na Niemcy i Austrię – powiedział Louis C. Camilleri, Prezydent i Dyrektor Zarządzający PMI – od dawna podziwiam go za wyjątkową inteligencję, nieustanną zdolność do osiągania bardzo dobrych wyników oraz praktyczne umiejętności przywódcze. Jestem przekonany, że będzie świetnym Dyrektorem Finansowym. Dzięki Jackowi będziemy mogli poszczycić się w naszym zarządzie osobą o odpowiednim doświadczeniu i talencie, która po odejściu Hermanna Waldemera zapewni nam płynne przejście w nowy okres”

„Mianowanie Jacka Olczaka na to stanowisko świadczy o jednej z bardzo silnych stron Philip Morris International – o wyjątkowości naszych pracowników oraz ich niezwykłych talentach” — dodał Louis C. Camilleri.

Philip Morris International Inc. oferuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego w kraju i na świecie. Wielu Polaków zaczynających swoją karierę nad Wisłą pełni odpowiedzialne funkcje w PMI na świecie. Są cenieni za umiejętności przywódcze, szybkość uczenia się, strategiczne myślenie oraz osiągane wyniki, a dzięki temu zajmują coraz wyższe pozycje w całej organizacji. Za przykład można podać kariery Mirosława Zielińskiego, obecnego Prezydenta Regionu Europy Wschodniej, Środkowego Wschodu i Afryki oraz Obszarów Wolnocłowych PMI, Andrzeja Dąbrowskiego, Prezesa Zarządu Philip Morris w Hiszpanii, Andorze i na Wyspach Kanaryjskich oraz Aleksandra Grzesiaka, Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie. Świadczy o tym również kariera Jacka Olczaka, który był pierwszym polskim Prezesem Zarządu Philip Morris Polska.

Wielu pracowników, którzy rozpoczynali pracę w Philip Morris Polska rozwija swoją miedzynarodową karierę, zajmując kluczowe stanowiska w spółkach PMI na całym świecie, m.in., w Indonezji, Ekwadorze, Nowym Jorku, Singapurze, Republice Południowej Afryki, Finlandii, Szwajcarii czy Niemczech. Niektórzy, po takim międzynarodowym etapie pracy w PMI, wracają na wysokie kierownicze stanowiska do Philip Morris Polska, przynosząc ze sobą cenne wszechstronne doświadczenie i profesjonalizm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu