PETROLOT dostarczy paliwo dla samolotów lądujących na nowym lotnisku w Modlinie

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin sp. z o. o. (MPL) i PETROLOT sp. z o.o. podpisały 7 maja 2012 r. wieloletnią umowę, która zapewni zaopatrzenie Lotniska Modlin w paliwo lotnicze.

Zgodnie z postanowieniami umowy PETROLOT w okresie dwóch lat wybuduje na terenie Lotniska Modlin infrastrukturę paliwową, w tym magazyn paliw lotniczych. Całość inwestycji zostanie zaprojektowana, sfinansowana i wybudowana przez PETROLOT. Spółka pozostanie właścicielem magazynu paliw i będzie nim zarządzała przez okres 25 lat. Umowa nakłada także na PETROLOT obowiązek rozbudowy infrastruktury paliwowej w kolejnych latach, zgodnie ze wzrostem ruchu lotniczego na Lotnisku Modlin.

PETROLOT zobowiązał się również do zaopatrzenia Lotniska Modlin w paliwo lotnicze do czasu zakończenia budowy magazynu paliw w Modlinie. Pierwsze tankowania samolotów zaplanowano na 1 czerwca 2012 r. Początkowo dostarczane będzie paliwo lotnicze JET A-1 oraz benzyna lotnicza AVGAS dla samolotów „general aviation”. Od połowy lipca 2012 r., wraz z rozpoczęciem lotów przez przewoźników i uzyskaniem przez PLM certyfikatu lotniska użyteczności publicznej paliwa będą dostarczane zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców.

Paliwo dla Lotniska Modlin zagwarantował Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, który w najbliższym czasie rozpocznie budowę terminala paliwowego w Płocku dla załadunku paliwa lotniczego do cystern samochodowych. Niewielka odległość (80 km) z Płocka do Modlina, dobry dojazd oraz korzystne warunki oferty PETROLOT sprawiły, że Spółka ta złożyła najkorzystniejszą ofertę. Do czasu zakończenia budowy magazynu paliw w Modlinie PETROLOT będzie dostarczał paliwo z innych, własnych baz paliwowych.

Strony umowy zgodnie podkreślają, że wybudowanie efektywnej infrastruktury paliwowej oraz doświadczenie w operacjach paliwowych jakie posiada PETROLOT przyczyni się do zapewnienia atrakcyjnych warunków cenowych paliwa lotniczego dla przewoźników, którzy planują korzystanie z lotniska w Modlinie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu