Pan tu nie stał!

PRL, lata osiemdziesiąte. Po artykuły luksusowe, takie jak papier toaletowy, cukier, wyroby czekoladopodobne czy herbatę ustawiają się długie kolejki. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem jednak na wesoło! Wystarczy sięgnąć po grę planszową PAN TU NIE STAŁ!

Wydawnictwo Egmont zaprasza w podróż do PRL-u, do czasów centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów. Podróż taką będzie można odbyć na planszy. Celem gry planszowej PAN TU NIE STAŁ! jest walka o deficytowe towary pojawiające się w sklepach. Nie będzie to jednak takie łatwe, ponieważ wszyscy gracze będą próbować zdobyć buty Relax czy magnetofon szpulowy! Należy obserwować, co pojawia się w sklepach i nie dać się wypchnąć z kolejki. No chyba, że ktoś krzyknie ci do ucha „Pan tu nie stał!”.

Gra planszowa PAN TU NIE STAŁ! wspierana jest przez „Dom Spotkań z Historią”: Grając wspólnie możemy przybliżyć historię, która działa się zaledwie 30 lat temu – mówi profesor Jerzy Kochanowski. – Dla nas to nie tak dawno, jednak dla pokolenia nastolatków to lata świetlne. Każdy z nas ma własne doświadczenia związane z tamtym okresem. Warto podzielić się tym z najbliższymi. Być może przy planszy łatwiej będzie się nam porozumieć i porozmawiać o tym, co powinno łączyć pokolenia – o historii.”

PAN TU NIE STAŁ! to produkt deficytowy, nie wprowadzono jednak na niego reglamentacji i każdy kto ukończył 10 lat może go dostać bez kartek. Matki z dziećmi na ręku poza kolejnością!

PAN TU NIE STAŁ!

  • Gra planszowa dla 2-5 graczy
  • Wiek: 10-110 lat
  • Autor: Reiner Knizia
  • Ilustracje: Marek Szyszko
  • Cena: 59 zł

Więcej informacji o grach planszowych: www.KrainaPlanszówek.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu