Przejdź do treści

Nowy design programu ERP

Humansoft zmienia kluczowe elementy szaty graficznej w systemie humansoft HermesSQL. W wyborze tła do programu pomogli producentowi partnerzy biznesowi, użytkownicy systemu a także studenci Politechniki Radomskiej, którzy przez dwa tygodni oddawali głosy na jedną z dwóch przedstawionych przez Humansoft propozycji. Wersja 3.28 wnosząca do oprogramowania zmiany graficzne oraz nowe funkcjonalności ukaże się w połowie maja.

W obecnym układzie graficznym system humansoft HermesSQL funkcjonuje od 9 lat. W 2003 r. był to jeden z pierwszych systemów opartych na technologii klient-serwer z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami dla firm z sektora MŚP. Już wtedy posiadał niestandardową szatę graficzną i cieszył się dużym uznaniem wśród klientów i partnerów biznesowych. Co roku producent wydaje cztery wersje rozwojowe, wnoszące do programu nowe rozwiązania funkcjonalne. W tym roku podjęto decyzję o unowocześnieniu głównych elementów graficznych systemu

– Postanowiliśmy pójść z duchem czasu i zaprojektować nowe tło (tapetę) oraz zastąpić obecne ikony nowymi, bardziej intuicyjnymi. Efekt końcowy jest bardzo dobry. Całość wygląda spójnie, przejrzyście i estetycznie. Myślę, że program w nowej szacie graficznej spodoba się naszym użytkownikom i nowym klientom – tłumaczy Edyta Szczepanowska, Kierownik Działu Promocji i Reklamy w Humansoft.

Spośród dwóch opcji tła, które opracował zespół Humansoft, partnerzy biznesowi, użytkownicy systemu humansoft HermesSQL a także studenci Politechniki Radomskiej, mogli wskazać tę, która ich zdaniem najbardziej pasuje do oprogramowania, podkreślając jego wszechstronność i przyjazność dla użytkownika.

– Zależało nam, aby swoją opinię wyrazili zarówno sami zainteresowani, a więc firmy, które już pracują na naszym oprogramowaniu oraz partnerzy handlowi, którzy sprzedają i wdrażają nasze rozwiązania. O zdanie zapytaliśmy także młodych ludzi z Politechniki Radomskiej, ponieważ to oni będą w przyszłości użytkownikami naszych systemów – dodaje Edyta Szczepanowska.

Zgodnie z wynikami ankiety domyślnym tłem programu stanie się tapeta zaprojektowana w kolorze złota.

– Ponieważ drugi wariant kolorystyczny również otrzymał bardzo dużą ilość głosów postanowiliśmy włączyć go do programu. Dzięki funkcji umożliwiającej samodzielne ustawienie tapety, zwolennicy wersji zielonej będą mogli ustawić ją jako startową – wyjaśnia Edyta Szczepanowska.

Wraz z oddaniem do dystrybucji nowej wersji programu humansoft HermesSQL producent podniesie wysokość rabatu oferowanego nowym klientom. Rabat będzie wynosił 15 proc. i obowiązywać będzie przez okres 30 dni. W drugiej połowie roku Humansoft planuje premierę swojego najnowszego rozwiązania „Produkcja MRP II”. Moduł będzie można zakupić do systemów humansoft HermesSQL i Corax.