Norbsoft zrealizował aplikację demonstrującą działanie usługi synchronizacji danych w chmurze – Mobeelizer

Producent aplikacji mobilnych – Norbsoft przygotował aplikację na urządzenia z systemem Android, demonstrującą działanie usługi synchronizacji danych Mobeelizer – polskiego startupu z globalnymi ambicjami.

Mobeelizer to firma, mająca zamiar zrewolucjonizować i znacząco uprościć proces tworzenia aplikacji mobilnych. Do dyspozycji deweloperów oddała narzędzie, umożliwiające szybkie wdrożenie synchronizacji danych w chmurze między wieloma urządzeniami.

Wśród cech Mobeelizer możemy wyróżnić:

  • dostępność na Android i iOS, a wkrótce także na Blackberry i Windows Phone 7
  • umożliwienie pracy aplikacji zarówno w trybie online, jak i offline
  • integrację wbudowanej lub własnej autentykacji użytkownika
  • oznaczanie konfliktów, występujących podczas synchronizacji

Chcąc samodzielnie stworzyć back-end dla aplikacji, należy zadbać o odpowiednie rozwiązanie serwerowe, z możliwością ustawiania uprawnień dla użytkowników, obsługą konfliktów, wspieraniem wielu platform sprzętowych i funkcjonowania offline. Teraz, dzięki Mobeelizer to wszystko można mieć od razu dostępne do wdrożenia.

Po zdefiniowaniu modelu danych i wstępnej konfiguracji, wystarczy skorzystać z udostępnionego SDK oraz stworzyć własną aplikację, która będzie aktualizować dane co określony czas lub na żądanie.

„Zaoferowanie usługi Synchronisation-as-a-Service to doskonały pomysł, który wspomoże tworzenie wielu rozbudowanych i ciekawych aplikacji. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, tworząc pierwszą demonstracyjną aplikację na urządzenia z Androidem. Zespołowi Mobeelizer życzymy sukcesów na rynku globalnym, a użytkownikom kolejnych wartościowych aplikacji powstałych z udziałem tej usługi.” – powiedział Maciej Wolski, kierownik ds. rozwoju w firmie Norbsoft.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu