Barter SA inwestuje w nowe kanały dystrybucji

Spółka Barter SA przejęła detalicznego dystrybutora węgla kamiennego, dysponującego 150 składami opałowymi, głównie w Polsce zachodniej. Akwizycja umożliwi białostockiej spółce wejście w nowe kanały dystrybucji.

Import i dystrybucja węgla jest jednym z przedmiotów działalności spółki. Barter sprzedaje węgiel głównie luzem, w ilościach hurtowych, jako produkt masowy.

Nowa akwizycja pozwoli na uruchomienie dodatkowych kanałów dystrybucji, szersze dotarcie do odbiorców detalicznych i usprawnienie logistyki towarów.

– Ale nie poprzestaniemy na tym, rozważamy dalsze akwizycje w tym segmencie – zapowiada prezes Barter SA Jarosław Dziwisz.

Przejęty przez Barter dostawca węgla dysponuje 150 detalicznymi składami węgla- z placami i bazami, wyposażonymi w nowoczesną infrastrukturę. Dzięki tym kanałom spółka będzie w stanie dotrzeć z całym asortymentem węgla do detalicznych odbiorców, przede wszystkim w zachodniej Polsce.

Na początku tego roku Barter rozszerzył swój asortyment o nowy produkt: Eco Power, konfekcjonowany ekogroszek pakowany w 25-kilgramowe worki.

– Nowy produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów, dlatego teraz chcemy wprowadzić do sprzedaży kolejny konfekcjonowany produkt, najwyższej jakości, o nazwie Krzesimir – zapowiada Grzegorz Dworakowski, dyrektor projektu w Barter SA..

Barter zamierza docierać do detalistów nie tylko poprzez składy opałowe, ale także za pośrednictwem detalicznych sieci handlowych. Ostatnio spółka podpisała umowę o dystrybucji konfekcjonowanego ekogroszku z jedną z takich dużych sieci. Wkrótce taka umowa zostanie podpisana z kolejną siecią handlową.

Za pozyskiwaniem nowych kanałów dystrybucji i wchodzeniem w produkty konfekcjonowane stoją inwestycje w nowy park maszynowy. Profesjonalna linia do pakowania w worki i ważenia węgla działa już od kilku miesięcy w sokólskim terminalu Barteru. Kolejny, jeszcze bardzie zaawansowany technologicznie, system pakująco-ważący powstaje w innej bazie spółki – w Ostrowach, koło Kutna.

Barter rozszerza działalność nie tylko w segmencie węgla – spółka zapowiada kolejne akwizycje także w temacie LPG i nawozów sztucznych. Udział tych ostatnich rośnie systematycznie w wolumenie obrotów firmy.

– Zamierzamy jeszcze dynamiczniej inwestować w segment nawozów i umacniać swoją pozycję na tym rynku – dodaje Jarosław Dziwisz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu