Znaczący wzrost sprzedaży w OKI Europe

Oki w ramach średniookresowych planów strategicznych zamierza podwoić sprzedaż drukarek w regionie EMEA. Na dzisiejszej Konferencji ,,Smart Business” w Barcelonie Terry Laidlaw, Dyrektor Zarządzający OKI Europe, potwierdził strategię silnego wzrostu firmy.

“Zrealizowanie planów rozwoju, będzie wymagało przekształceń w wielu sektorach naszego przedsiębiorstwa” – powiedział Laidlaw.

„Przeprowadzanie transformacji zaczynamy od samych podstaw, umacniając strukturę produkcyjną i dystrybucyjną oraz rzucając nowe światło na kluczowe etapy naszego procesu inżynieryjnego, produkcyjnego i projektowania. Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest umiejscowienie potrzeb klienta w samym sercu wszystkich naszych działań oraz aktywne wparcie udzielane lokalnym przedstawicielom handlowym”.

OKI zamierza dalej rozwijać swój imponujący dorobek badań i rozwoju, stanowiący ścisłą czołówkę na rynku technologii cyfrowego druku, oferując klientom urządzenia o  jeszcze większej prostocie, niezawodności, uniwersalności i jakości druku.

Strategia ta znajduje odzwierciedlenie w ogłoszonej na konferencji zapowiedzi o rozszerzeniu oferty urządzeń drukujących przeznaczonych dla całego sektora MŚP. „Możemy się pochwalić naprawdę kompleksową ofertą produktów, które spełnią  wszystkie oczekiwania przedsiębiorstw, bez względu na profil ich działalności”.

„W gruncie rzeczy zdecydowanie wzmocniliśmy naszą ofertę w ważnym dla nas sektorze przeznaczonym dla mikro-biznesu (definiowanym w ten sposób w momencie gdy liczba zatrudnianych pracowników jest mniejsza niż 10). To kluczowy dla europejskiej gospodarki sektor, według Komisji Europejskie (badanie Eurostat 2011) ponad 90% firm w Unii Europejskiej stanowią mikro-firmy zatrudniając ponad 30% siły roboczej w całym regionie.”

Firma OKI wprowadza na rynek nowe desktopowe produkty A3 i A4 zaprojektowane z myślą o konkretnych potrzebach komunikacyjnych mikro-firm i użytkowników domowych biur. Bazując na tej samej solidności jaką oferowały poprzednie produkty firmy OKI, nowe modele kuszą niskim kosztem zakupu dostarczając jednocześnie unikatowe rozwiązania dla sektora B2B, takie jak: możliwości sieciowe, zgodność z PCL i druk dwustronny.

Nowa linia produktów zawiera modele:

  • C301dn, C321dn – kolorowe drukarki formatu A4
  • MB441, MB451/MB451w- monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne (MFP) zawierające funkcje takie jak drukowanie, kopiowanie, skanowanie i wysyłanie faxów.
  • B401d/dn- monochromatyczna drukarka formatu A4
  • C822- kolorowa drukarka formatu A3 i A4

Odbiorcami tych urządzeń są osoby prowadzące własny biznes, start-up lub małe biuro. Wypowiadając się podczas konferencji Laidlaw powiedział: „Te firmy chcą wiedzieć co nasze urządzenia mogą zrobić aby zaoszczędzić ich pieniądze. Chcą redukować koszty przenosząc drukowanie do własnej firmy i potrzebują urządzenia o kompaktowych rozmiarach, gdyż każda, nawet najmniejsza przestrzeń biurowa jest na wagę złota.”

„Nasze najnowsze urządzenie z niższej półki cenowej oferują elastyczny zakres możliwości: od wizytówek po banery i broszury, w połączeniu z wysokiej klasy niezawodnym, profesjonalnym drukiem.

Firma OKI powiększyła również swoją ofertę skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw, wprowadzając produkty które oferują szybszy czas druku, niższe koszty eksploatacji i wysokiej jakości wydruki wewnątrz firmy.

Nowe produkty to:

  • C331dn, C511dn, C531dn- kolorowe drukarki formatu A4
  • MC352dn, MC362dn, MC562dn- kolorowe wielofunkcyjne urządzenia formatu A4, umożliwiające drukowanie, kopiowanie, skanowanie i wysyłanie faxów
  • MB461, MB471/MB471w- monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 umożliwiające drukowanie, kopiowanie, skanowanie i wysyłanie faxów

Firma OKI Europe powiększyła swoją ofertę skierowaną  na rynek dużych przedsiębiorstw. Nowe produkty nie tylko spełniają oczekiwania użytkowników nastawionych na wysoką wydajność, elastyczność, niższe koszty w przeliczeniu na jedną kopię, ale także specyficzne wymagania profesjonalnej jakości wydruków we własnym zakresie na szerokiej gamie nośników.

Nowe produkty to:

  • C831, C841- kolorowe drukarki formatu A4 i A3
  • MB491- monochromatyczne wielofunkcyjne urządzenie formatu A4 umożliwiające drukowanie, kopiowanie, skanowanie i wysyłanie faxów.

„Jednym z naszych głównych założeń podczas tworzenia nowej linii produktów było poprawienie ich wydajności ekologicznej,” powiedział Laidlaw. „W rezultacie produkty firmy OKI są bardziej energooszczędne korzystając z trybu „auto” i lepiej wykorzystują materiały eksploatacyjne.”

„W rezultacie oferujemy kompleksową gamę produktów, które zaspokoją potrzeby wszystkich klientów, od domowego biura do dużej firmy i od niskich kosztów eksploatacji po niskie koszty w przeliczeniu na stronę (CPP). Dzięki profesjonalnemu doradztwu i wsparciu ze strony naszych partnerów handlowych, każda z firm może mieć pewność, że mamy produkt który idealnie odpowiada ich potrzebom, zarówno teraz jak i w przyszłości.”

Produkty na polskim rynku będą dostępne w maju. O dokładnych terminach oraz cenach nowych urządzeń poinformujemy w najbliższym czasie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu